Zane Grēviņa: Citiem ir sajūta, ka Zane vienmēr smaida. Bet es arī riktīgi raudu

Viņa ir kulinārijas blogere, un abas viņas grāmatas gadiem turas visvairāk pārdoto grāmatu topu augšgalā. Arī influencere, kurai Instagram vietnē seko vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku, padarot viņu par vienu no ietekmīgākajām influencerēm Latvijā. Zane Grēviņa. Nupat iznākusi viņas trešā kulinārijas grāmata Vienkārši našķoties. Tā uzrakstīta Zanei nebūt ne vienkāršā laikā.
Ilze Anna Vītola
Foto: Liene Pētersone. Stils: Agija Vismane

Atnākusi uz interviju, Zane no somas izņem turzu ar kārtainās mīklas austiņām ciemkukulī, un atzīšanās «Es tās necepu, manā rajonā ir kolosāla ceptuve!» ir nianse, kurai vairs pat nav nozīmes. Viņas manikīrs ir tik priecīgs – vienai rokai zaļi, otrai rozā nadziņi! Un man žēl, ka nedzirdat mūsu sarunu audio, jo izpaliek Zanes čuksti, aizrautīgie smiekli un balss intonācijas. Un viņa bieži iesaucas: «Bet, mīļā!»

Aizvadītā gada laikā Zanes «Instagram» ierakstos ik pa laikam pavīdēja vārds slimnīca. Tāpēc par to runājam vispirms, lai ātrāk tiktu pie priecīgās dzīves (un sarunas) daļas. 

Darīt visu, kas jādara, kā es saku saviem draugiem: par manu veselību mazāk vajag runāt, vajag darīt.


– Kāds tev bijis pēdējais gads – grūts vai viegls?
– Izaicinošs. Veselības ziņā tas bijis pagrūts gads, un vēl arī grāmatas rakstīšana. Zini, kā tas ir – uzrakstīt grāmatu?

– Grūti tas, ka cīnies par savu veselību un vienlaikus raksti grāmatu?
– Es negribu lietot vārdu cīņa, šo vārdu es vispār neizmantoju attiecībā uz sevi. Ja ir cīņa, tad lai cīnās kāds cits, es izdarīšu lietas. Tas ir process, kuram es redzu aptuvenu iznākumu, kā visiem procesiem savā dzīvē.

– Tavos Instagram stāstos sekotāji redzēja, ka esi slimnīcā, stāstīji, ka atkal ir kārtējā veselīgo kokteiļu diena. Un runa jau nebija par spinātu smūtijiem. Kāpēc tev ir svarīgi ar to dalīties? Varēji neko neteikt, un neviens neuzzinātu.
– Ikdienā Instagram atbildu uz simtiem vēstuļu, un ir brīži, kad ir labi pateikt: man būs pauzīte, es te patusēšu un nevarēšu parakstīt grāmatas, un, ja neatbildu uz jūsu vēstulēm, ziniet, ka ir ok, bet esmu šiten. Ir labi cilvēkiem parādīt, kas notiek, nevis mēģināt kaut ko samudžināt un censties izlīst caur adatas aci, atliekot savu realitāti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+