Zane Daudziņa: Ir pilnīgi skaidrs, ka ikviena dzīve ir vajadzīga un vērtīga tikai sev

Dzīvojot mūsu platuma grādos, vasarā gaiņājam kukaiņus, bet ziemā pastāvīgi jāatvaira izmisīgas un grūtsirdīgas domas. Un tā tu, cilvēk, visu laiku esi aizņemts ar savas mentālās veselības uzturēšanu… Prāts šaudās starp spriedzi, kā pagūt visu, kas jāizdara, un smeldzošu neziņu, kā atrast laiku sev pašam.
Zane Daudziņa
Foto: no personiskā arhīva

Saplūšana ar dabu noārda ambīcijas, izšķīdina egoismu un sarežģīto vienkāršo līdz primitīvam esības priekam.

Pērn bija citādi. Pa mūsu māju periodiski klīda divi aktieri bez darba. Sanāca uz ēdienreizēm un runāja par saviem pedagoģiskajiem pienākumiem, par dzīves skatījumu, nonāca strupceļā, tad pietuvinājās… Dīvains laiks. Viena pēc otras nāca un nebūtībā izplēnēja tukšas spoku stundas ar laisku adīšanu, nažu trīšanu, veļas locīšanu, ēdiena gatavošanu, trauku mazgāšanu un sniega šķūrēšanu, un tā droši vien arī daudzi citi ilgstoši dzīvoja savā galvā – totālā pašizolācijā no pasaules, apjukuši un vieni. Mūsu glābiņš bija daba. 

Šogad jāmeklē savi spēka punkti.

Joprojām daba. Skaista un rāma tā lauku dzīve. Tikai… daba ir par sevi un cilvēks tajā tāds nemākulīgs, izbrīnījies viesis. Tad nu izturies kā pieklājīgs ciemiņš un saki nevis: «Nu gan riebīgi līņā,» bet gan: «Man piebira pilnas kurpes zilu ziedu, zelta rasas!» Tā būtu jāmācās dzīvot. Saplūšana ar dabu noārda ambīcijas, izšķīdina egoismu un sarežģīto vienkāršo līdz primitīvam esības priekam. Lauku vienatne ar savu rīta pelēcību bezvēja klusumā ļauj norobežoties no civilizācijas kņadas, lai klausītos dziļi sevī, dzirdētu patiesību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+