Mani veda uz mežu – sita, mēģināja ierakt zemē, sēja pie koka: Islandes latviete Andžela Zumente

Kad pirms divdesmit gadiem ANDŽELA ZUMENTE devās uz Islandi ciemos, viņai nebija ne jausmas, ka atpakaļ viņa neatgriezīsies un sala kļūs par viņas mājām. Tagad Andžela Islandē palīdz cilvēkiem divos visai dažādos veidos – ir dūla dzemdējošām sievietēm un uzraudze likumpārkāpējiem policijas izolatorā. «Ticība, drošība un siltums ir vajadzīgi visiem,» saka Andžela. Un viņa zina, par ko runā.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: no personiskā arhīva

Kad iesniedzu laulības šķiršanu, vīrs gribēja ar mani izrēķināties. Aizveda mani uz mežu – sita, mēģināja ierakt zemē, sēja pie koka.

Kad Islandē notiek kas aktuāls, Latvijas mediji pēc viedokļa mēdz vērsties pie Andželas. Te viņa mūsu TV ziņās stāsta par kovidsituāciju salā vai latviešiem kovidierobežojumu pārkāpējiem, te kādā citā medijā sniedz padomus sievietēm, kas gatavojas bērniņa nākšanai pasaulē. Kā dūla Andžela ir tik ļoti pieprasīta, ka dodas pie sievietēm arī citās valstīs, pat ārpus Eiropas. Kārtējo reizi ieraugot televīzijā Andželu no Islandes kaut ko vēstām, nolēmu, ka jānoskaidro – kādi vēji šo pievilcīgo sievieti savulaik aizpūtuši uz ziemeļu salu un kā viņai izdodas apvienot tik atšķirīgas nodarbes.

Andželu Islandē sazvanu svētdienas rītā. Viņai ir brīvdiena, varēsim parunāties bez steigas. Kamerā vēroju, kā viņa gatavo sev lielu krūzi kafijas un pa visu istabu meklē vietu, kur atstutēt telefonu. Vēl pat lāgā neesam iepazinušās, bet jau smejamies. Komunicēt ar Andželu ir ļoti viegli, un viņas zemā balss ir fascinējoša. Andžela pati ir četru bērnu mamma un saka, ka abas viņas nodarbes nav nemaz tik kardināli atšķirīgas. Patiesībā tā ir viena un tā pati stīga – sniegt cilvēkiem drošības sajūtu, ticību labajam, palīdzēt nomierināties, pieņemt situāciju, izprast kontekstu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 orģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+