Lejiņa, Dubska un Grēviņa: Nauda ir sekss, enerģija un brīvība

Trīs dažādu profesiju, vecumu un temperamentu sievietes un trīs atšķirīgas pelnīšanas, uzkrāšanas un tērēšanas stratēģijas. Viņas zina, kā dzīvot tā, kā gribas, un pelnīt arī naudu. Un visu šo dāmu finanšu filozofiju vieno kāda ideja: nauda – tā ir drošība un brīvība. Jā, tava sievietes drošības un brīvības sajūta ir saistīta ar tavu maciņu. Tāpēc met nost aizspriedumus un nopietni pievērsies savu naudas lietu sakārtošanai. Tas ir tā vērts.
Iveta Troalika
Iveta Troalika
Ilze Anna Vītola
Foto: Liene Pētersone

Nauda ir bonuss, nevis mērķis

ZANE GRĒVIŅA, kuru daudzi pazīst kā Našķoties Zani, noskurinās, kad viņas darbošanos nosaucu par biznesu. Viņai ir tieši tā kā tajā teicienā: atrodi darbu, ko mīli, un tev ne dienu nebūs jāstrādā. Zane šo sapņu darbu nevis atrada, bet radīja pati.  

– Kas ir tavu ienākumu avots? 
– Tie ir vairāki. Gatavoju receptes žurnāliem, joprojām tirdzniecībā ir abas manas pavārgrāmatas. Man ir mazs interneta veikaliņš bodite-naskoties.com, kur ir gan manas grāmatas, gan kvalitatīvi krekli, džemperi un somas, smieklīgas piespraudītes ar Susuru. Vēl ir Instagram reklāmas. 98 procentus sadarbības piedāvājumu es atsaku, bet reizi mēnesī uztaisu dažiem burvīgiem klientiem pa projektam. Nauda man nav pašmērķis, man svarīgi, lai ir forša komunikācija un lai pats produkts man patīk. 

Piemēram, auto mums nav prioritāte, un mūsējais izskatās kā konservu kārbiņa. Toties sakrājām pirmajai iemaksai dzīvoklim un maksājam kredītu.

– Kā tu plāno savu budžetu?
– Katru mēnesi es nopelnu krietni vairāk, nekā iztērēju. Piešķiru sev mēnesī 600 eiro, ar ko rīkojos. Lūdzu, pirms šausmināties un teikt, ka neticat, atcerieties, ka mums ar vīru nav bērnu, mēs esam divi cilvēki un suns Susurs (viņš gan ēd smalki un dārgi – svaigu gaļu – un našķojas ar burkāniem). Turklāt mans darbs saistīts ar ēdienu, tāpēc bieži sanāk, ka man nav jāpērk pārtika, jo no gatavošanas tik daudz palicis pāri, ka būtu neprāts to izmest un pirkt ko jaunu. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+