Kristīnes Garklāvas tētis Egons: Ja bērns pats izdarījis izvēli, ir brīži, kad jāpalīdz ar motivāciju

EGONS GARKLĀVS ir dizainers, un no viņa meitai KRISTĪNEI ticis ne tikai pasaules redzējums un humora izjūta. Lai gan Kristīni esam pieraduši redzēt TV ekrānos, no tēta viņa pārmantojusi arī talantu fotografēt, lieliski zīmēt un līdz niansēm izjust skaisto.
Ilze Anna Vītola
Foto: Lauris Vīksne

Egons: Kritizējam tos, kas Latvijā ierodas uz visu gatavu, bet paši neesam bijuši gatavi darbam, un devušies prom uz visu gatavu.

Egons Garklāvs ir dizainers, vidzemnieks, kas pirms četrdesmit gadiem kā jaunais mākslinieks nepalika Rīgā, bet nolēma atgriezties savas bērnības vietās Cēsu pusē, lai tur taptu Garklāvu ģimenes mājas. Egons neko nedara pieticīgi – ja ceļ ģimenes māju, tad pamatīgu, ja pie mājas rok dīķi, tad nevis vienu, bet vairākus, ja, mazbērnu iedvesmots, rada bērnu riteni Leg&go, tad tas kļūst par pasaulē godalgotu Latvijas dizaina produktu. Ne pašmērķīgi, bet tāds ir viņa vēriens. Šobrīd viņš pieķēries Vidzemes senākās rijas atjaunošanai. Egona vecākā meita, TV žurnāliste Kristīne gribētu, lai tēvs vairāk ir mājās, bet – pati darbam nododas tikpat atdevīgi.

– Mūsu saruna būs valsts svētku numurā. Egon, Atmodas laiks sakrita ar tavu jaunību – vai Latvija šodien atšķiras no tās iedomātās valsts, kādu tava paaudze cerēja ieraudzīt? 

EGONS: Domāju, ka jā. Cilvēku kvalitāte tomēr nebija tāda, kādu mēs gaidījām, par daudz šī valsts bija nopostīta. Redzam, ka neesam, kādi varējām būt. Laikmeta nopelns, neko jau neizmainīt. Lai atjaunotu valsti, ir jāieliek milzu darbs, daudzi tam nebija gatavi. Turklāt, jaunais emigrācijas vilnis iznesa ārā milzīgu cilvēku kopumu, zaudējām trešdaļu nācijas. Kritizējam tos, kas Latvijā ierodas uz visu gatavu, bet paši neesam bijuši gatavi darbam, un devušies prom uz visu gatavu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+