Kā trenēt uzņēmējas gēnu? Pieredzē dalās koučs Katrīna Ošleja

Nereti mēs domājam, ka par uzņēmējiem piedzimst. Un tas nav gluži bez pamata – noteikts rakstura īpašību komplekts palīdz uzņemties atbildību, kas vairākumam cilvēku nav pa spēkam. Tomēr labā ziņa ir tā, ka mēs katra sevī varam attīstīt šīs uzņēmējiem nepieciešamās īpašības un piedzīvot jaunus pagrieziena punktus savā karjerā.
Ieva Jātniece
Foto: Shutterstock.com

Konsultēja koučs Katrīna Ošleja.

 Ja radošums būtu biznesa galvenā veiksmes atslēga, visi mākslinieki būtu uzņēmēji.

«Pasaulē ir veikti dažādi pētījumi, kuros salīdzināts, kas atšķir uzņēmējus, kuri ir uzņēmumu dibinātāji un idejas autori, no algotajiem vadītājiem. Izrādās, ka abiem ir atšķirīgas rakstura iezīmes, abi ir dažādi personības tipi,» stāsta koučs Katrīna Ošleja. Noskaidrojam, kādas īpašības sevī jāattīsta, ja arī tu neesi atmetusi domu par sava uzņēmuma radīšanu.

Atvērtība jaunai pieredzei

Pastāv priekšstats, ka uzņēmēji no dabas ir apveltīti ar izteiktu radošumu un inovatīvām idejām. Taču, ja radošums būtu biznesa galvenā veiksmes atslēga, visi mākslinieki būtu uzņēmēji. Ja raugāmies dziļāk – uzņēmēju galvenā atšķirība no citiem vadītājiem ir atvērtība jaunai pieredzei. Viņi ir piedzīvojumu, jaunu iespēju un attīstības meklētāji. Viņus vada nerimstoša vēlme kaut ko izpētīt, izlasīt, piedzīvot, iemācīties. No malas skatoties, šķiet, ka šie cilvēki nespēj nomierināties. Taču tieši iekšējā vēlme pēc jaunas pieredzes viņus padara spējīgus strādāt neprognozējamā vidē.

Uzņēmējam ļoti svarīga ir vīzija, ko viņš cenšas padarīt par īstenību, bet, kolīdz darbs nonāk vienmērīgā fāzē ar iedibinātu rutīnu, viņam bieži kļūst garlaicīgi. Tāpēc šai brīdī viņi nereti veido ko jaunu, bet esošo uzņēmumu nodod algotu vadītāju rokās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
#Mājsēde abonēšanas piedāvājums

25 €/1 gads

Tikai no 21.oktobra - 15.novembrim!

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+