• Šobrīd

  weather img

  Rīga +2°C

  Zaudējis tēvu, Emīls Jakrins pārņēmis restorāna Vincents vadības grožus

  Privātā Dzīve
  Zane Piļka-Karaļeviča
  Zane Piļka-Karaļeviča
  22. maijs, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Pirms nedaudz vairāk kā mēneša bijušais Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins oficiāli kļuva par sava tēva Leona Jakrina izveidotā arhitektūras, projektēšanas un restorānu biznesa uzņēmuma SIA Vincents vadītāju. Viņš atzīst – šis nav viegls laiks, tomēr viņš izvirzījis mērķi atgriezt uzņēmumam kādreizējo spozmi.

  Pārņem ģimenes biznesu

  «Vadīt Vincentu de facto esmu sācis jau janvāra beigās, bet formāli tas notika tikai 1. aprīlī. Bija juridiskas nianses, kad to var reģistrēt. Paralēli šim procesam 2. aprīlī mans tēvs pēc ilgstošas cīņas ar smagu slimību diemžēl aizgāja viņsaulē. Tādēļ nepieciešamība pēc manas klātbūtnes uzņēmumā kļuva vēl lielāka,» PDz skaidro Jakrins.

  Uz jautājumu – tā bija tēva vēlme, lai dēls pārņem uzņēmuma vadības grožus, vai paša iniciatīva – Jakrins teic: «Tēvs jau vairākus gadus aktīvi veikt darbus uzņēmumā diemžēl nevarēja. Bija periodi, kad viņš varēja vairāk iesaistīties, bija periodi, kad mazāk, tomēr lielākoties viņa veselības stāvoklis neļāva būt klāt, un viss notika tādā neklātienes režīmā.»

  Kad Leons Jakrins zaudēja cīņā ar vēzi, visa atbildības nasta par ģimenes biznesa likteni gūla uz dēla Emīla pleciem.

  «Bija tikai divi varianti – lēnā garā atvadīties no ģimenes vairāk nekā 20 gadu iekoptā dārziņa vai arī aktīvi strādāt. Es izvēlējos otro variantu,» saka Emīls.

  Cer uzlabot rādītājus

  Beidzamos gadus uzņēmums SIA Vincents strādājis ar zaudējumiem. Visticamāk, izņēmums nebūs arī 2020. gads. Vai jaunajam vadītājam ir plāns, kā uzlabot rādītājus? «Iepriekšējo gadu rezultāti bija viens no argumentiem, kāpēc lēmums par manu iecelšanu Vincents vadītāja amatā gada sākumā tika pieņemts. Līdz ar to mana personīgā apņemšanās ir šos radītājus uzlabot. Strādāsim, darbosimies, lai turpmākie gadi būtu veiksmīgāki,» norāda uzņēmējs. Jakrinam ir pieredze restorānu biznesā. Piemēram, viņš nodibināja restorānu Bibliotēka Nr. 1, kurš ir viens no labākajiem modernās latviešu virtuves paraugiem Rīgā.

  «Restorānā Vincents burtiski esmu uzaudzis no 13 gadu vecuma. Tāpēc šī vide man nav sveša. Jā, savulaik izvēlējos par labu publiskajai pārvaldei, taču šobrīd jānolaižas uz praktiskām lietām,» norāda Jakrins.

  Uz jautājumu, kāds viņš ir kā priekšnieks, uzņēmējs teic: «Skaidrs, ka pēdējos vairāk nekā 10 gadus esmu pieradis vadīt ievērojama izmēra kolektīvus, sākot no 600 cilvēkiem CSDD līdz 4000 cilvēkiem Rīgas satiksmē. Protams, privātais bizness ar dažiem desmitiem cilvēku ir daudz personīgāks, un tās ir nesalīdzināmas lietas. Taču es, psiholoģiju studējis vadītājs, domāju – 90 procentos gadījumu tieku galā.»

  Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, arī Vincents grupas uzņēmumu darbība šobrīd apturēta. «Mūsu uzņēmuma politika vienmēr bijusi ļoti caurspīdīga un godīga pret valsti un nodokļu maksāšanu, līdz ar to nekādi parādi mums nav bijuši, visi nodokļi ir maksāti, un nekādu problēmu ar dīkstāves pabalstu pieprasīšanu nebija. Lielākā daļa darbinieku – gan projektētāji, gan restorāna darbinieki – ir dīkstāvē.

  Leons Jakrins aprīlī aizgāja no dzīves pēc smagas cīņas ar vēzi
  Leons Jakrins aprīlī aizgāja no dzīves pēc smagas cīņas ar vēzi

  Strādā faktiski tikai administrācija no centrālajiem uzņēmumiem. Kas attiecas uz meitas kompānijām, tad, piemēram, Vincents Polyline strādā ar milzīgiem apgriezieniem, šobrīd pat divu maiņu režīmā,» vēsta Jakrins. Vincents Polyline specializējas būvķīmijas, betonu piedevu, hidroizolācijas materiālu ražošanā.

  Atvadu ceremonija būs vēlāk

  Vincents grupas dibinātājam, māksliniekam un vizionāram Leonam Jakrinam bija tikai 61 gads, kad viņa mūžs aprāvās. Viņš bija spēcīga personība Latvijas mākslas, arhitektūras un restorānu kultūras dzīvē. Kādas īpašības dēls mantojis no tēva?

  «Tikai tās labākās. Manuprāt, visvairāk mūs vienoja mērķtiecība un absolūti skaidra galva, izpratne par to, kā sev izvirzītos mērķus sasniegt, īpaši neskatīties pa labi vai kreisi uz lietām, kas šiem mērķiem varētu traucēt,» spriež Emīls.

  Leons Jakrins no dzīves aizgāja pandēmijas laikā, un tādu atvadu ceremoniju, kādu vēlētos viņa ģimene, nebija iespējams sarīkot. «Tēvs tika kremēts. Taču sev esmu apsolījis – tikko Latvijā tas būs iespējams, noorganizēšu cienījamu atvadīšanās ceremoniju, kādu tēvs būtu pelnījis.»

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+