Uģis Kuģis par dēla audzināšanu: Kad Tamalam būs trīs gadi, rūpes par viņu uzņemšos es

Privātā Dzīve
Evija Kalnbērza
7. februāris
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: ZIEDONIS PUMPURS (F64)
Vēdiskais filozofs, kas ar savām atziņām un padomiem par attiecībām lielu popularitāti guvis sociālajos tīklos, nupat svinēja savas grāmatas Pāris iznākšanu. Viņam šajā dienā blakus bija arī ģimene.

Attiecību konsultants un lektors Uģis Kuģis grāmatā Pāris apkopojis dažādas gudrības par sievietes un vīrieša sūtību, ģimeni un bērnu audzināšanu. Grāmatas atvēršanas svētkos autors savas atziņas par ģimenes vērtībām demonstrēja gluži uzskatāmi – viņš bija ieradies kopā ar sievu Lindu un septiņus mēnešus veco dēlu Tamalu Krišnu.

Dēlam dots latviešiem neierasts vārds, jo vēdiskajā kultūrā bērnam labvēlīgi ir likt Dieva vārdu.

 Ikdienā jaunie vecāki dēlu sauc tikai par Tamalu. Sarunā ar PDz Uģis atklāja, kā mazuļa ienākšana ģimenē mainījusi viņa dzīvi: «Pirmkārt, ir jāapzinās, ka tavā telpā dzīvo vēl kāds cilvēks, kurš paņem visu tavu uzmanību. Jāsamierinās, ka situācijas noteicējs tagad ir viņš. Taču pati labākā sajūta ir, no rīta ieraugot Tamala smaidu, Tas, ka varu justies viņam vajadzīgs. Bērns ir vecāku egoisma paplašinājums. Viņš skatās uz mani, aicinot: «Tēti, palīdzi man!».»

Uģis Kuģis cenšas iesaistīties bērna audzināšanā, taču sieva ir atbalstoša un ļauj viņam izpausties arī ārpus ģimenes – lasīt lekcijas, piedalīties dažādās izaugsmes skolās. «Kad Tamalam būs kādi trīs gadi, rūpes par viņu uzņemšos es. Uzskatu, ka tikai tad, kad parādās bērns, mēs sākam saprast, kas ir ģimene,» piebilda Uģis Kuģis.

Uģis atzina – pat tad, ja Tamals Krišna nākotnē nepiepildīs vecāku vēlmes un gaidas un ies savu, varbūt pat viņiem nepieņemamu dzīves ceļu, abu galvenais mērķis ir ieaudzināt augstākās vērtības. «Pārējais būs viņa izvēle,» piebilst attiecību konsultants.

1 komentārs

Mareks Liepiņš
Manuprāt, Uģis Kuģis ir visnotaļ apšaubāmas kvalitātes "attiecību konsultants", kurš pārgudri devis tādu vārdu dēlam (Tamals Krišna), par kuru paņirgāsies daudzi līdzcilvēki turpmākajā puiša dzīvē. Reizēm vecāki mēdz būt pajoliņi..

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+