• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Skaidrs, Z vējš, 4.12 m/s

  Teātrī smalkiem viesiem rāda dzimumlocekļus

  Slavenības
  Gita Vīksne
  26. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ēriks Hānbergs
  Foto: F64
  Ēriks Hānbergs
  Gumijas falli stikla kupolos – tādi brīnumi tagad gaitenī sagaida Latvijas Nacionālā teātra apmeklētājus.

  Latvijas Nacionālajā teātrī tagad apskatāma skandalozā mākslinieka Kristiana Brektes izstāde «Nekā personīga». Staigājot pa teātra gaiteņiem, var uzdurties gan gumijas falliem, gan kapu kopiņām. To pirms nedēļas piedzīvoja smalki pirmizrādes viesi.

  Publicists un teātra mīlis Ēriks Hānbergs ar sievu Velgu. Uzmanīgi aplūkojis notetovēto gumijas dzimulocekli, viņš sacīja: «Mēs ar Velgu esam cilvēki, kas cenšas iepazīties ar visu, kas mākslā notiek, un tad attiecīgi par to priecājamies, brīnāmies vai smaidām. Tas mūsos uztur optimismu. Ejot uz dažādām izstādēm, skatoties dažādus teātra uzvedumus un lasot dažādus literārus darbus,

  esam apraduši ar pilnīgi visu. Pārsteigt mūs vairs nespēj nekas.

  Nobrīnāmies un ejam tālāk. Brektes gadījumā mēs cenšamies viņu saprast. Uzskatu, ka sabiedrība būtu vairāk jāinformē par to, kādu vēstījumu ar attiecīgo eksponātu mākslinieks grib nodot.»

  Bijušais premjers Ivars Godmanis ar sievu Ilzi gan bija skeptiskāki. «Man labāk patīk Brektes ainavas…» atzinās ekspremjers.

  Kultūras ministrs Nauris Puntulis, apskatot Brektes aptetovētos fallus, sacīja: «Mani tas nemulsina. Izstāde man patika. Māksla var būt provokatīva. Mani uzrunāja atziņa, ko šodien sadzirdēju: klasiskā telpā var ienākt arī ar kaut ko modernu.»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+