Radio balss Linda Samsonova sāpīgi maksā par pagātnes grēkiem

Privātā Dzīve
Gita Vīksne
11. februāris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
«Negaidīju, ka tikšu nosodīta tik ļoti,» PDz atzīstas radio Pieci.lv ētera personība Linda Samsonova. Kampaņā, kas veltīta mobinga apkarošanai skolā, viņa dalījās ar savu – pāridarītājas pieredzi. Tas izraisīja sabiedrības sašutumu.

«Es nebiju upuris, bet piekritu dalīties ar savu stāstu, jo esmu gana drosmīga, lai atzītu savas kļūdas. Es biju tā sliktā. Tagad, analizējot šo skolas laika situāciju un notikumus, sapratu, ka esmu bijusi pāridarītāja,» radio Pieci.lv ētera personība Linda Samsonova stāstīja sociālā projekts #neklusē laikā sniegtajā intervijā. Viņa dalījās atmiņās par to, kā skolas gados apcēlusi klasesbiedreni un arī pārējos noskaņojusi pret viņu. Meitene pat gribējusi mainīt skolu. Lindas atklātība satricināja daudzus, un pār viņu sāka gāzties pārmetumu lavīna – par egoismu, varmākas lomas slavināšanu un atklātu mobinga atbalstu.

Sarunā ar PDz Linda atzīstas: «Uzskatu, ka nevaram ignorēt pāridarītāju stāstus un izlikties, ka tie neeksistē, tāpēc izvēlējos dalīties ar savu pieredzi, lai veicinātu diskusiju. Man bija vajadzīga liela drosme, lai atzītos, ka esmu kādam nodarījusi pāri, taču negaidīju, ka tikšu nosodīta tik ļoti.»

Linda uzskata – viņai veltītie nosodošie komentāri parāda, cik nozīmīga mūsu sabiedrībā ir mobinga tēma. «To saprast varam, tikai uzklausot visu pušu stāstus – gan upuru, gan pāridarītāju, gan malā stāvētāju. (..) Tagad saņemu komentārus, ka man vajadzējis klusēt par savu pieredzi un mierīgi dzīvot tālāk. Šobrīd arī saprotu, kāpēc citi sabiedrībā zināmi cilvēki ar līdzīgu pieredzi izvēlējušies klusēt. Es tiešām gribēju savu kļūdu ar šo stāstu vismaz kaut kā vērst par labu. Lai gan ir smagi, ceru, ka iedrošināšu citus būt drosmīgiem un publiski runāt ne tikai par patīkamām un skaistām pieredzēm, bet arī tādām, ar kurām nelepojamies, ja tas kalpo lielāka mērķa vārdā,» norāda viņa.

«Frāzes, kas izraisījušas plašas diskusijas interneta vidē, ir izņemtas no konteksta. Gan pirms, gan pēc tieši es klasē biju atbalsts atstumtajiem. Nebaidījos, ko par mani teiks citi. Tāpēc ir tik sāpīgi lasīt, ka es atbalstot mobingu pret invalīdiem, bērniem no nabadzīgām ģimenēm, atšķirīgajiem. Tā nav patiesība! Vecāki mani ir audzinājuši pēc vislabākās sirdsapziņas,» saka Samsonova.

«Ir ļoti smagi, ka pieaugušie tagad mani nosoda par manu rīcību 4. klasē. Es tā taču nebūtu rīkojusies ar šā brīža izpratni un spriestspēju,» atgādina Linda.

«Man ļoti žēl, un es atvainojos, ja mans pieredzes stāsts uzjundījis nepatīkamas emocijas cilvēkiem, kas ir saskārušies ar pāridarītājiem.»

Psihoterapeite Aina Poiša, izvērtējot šo gadījumu, atzina: «Mūsu sabiedrība nav gatavība pieņemt šāda veida grēksūdzi, jo sirgst ar izlikšanos. Šīs meitenes stāsts acīmredzot daudzos uzjundījis nepatīkamas lietas, kuras gribas sevī noslēpt. Jo mēs visi taču esmu tik cilvēciski. Mums nekad dzīvē nav bijušas kļūdas, agresijas lēkmes vai nepiedienīga uzvedība. Esam pieraduši rādīt sevi tikai no labās puses. (..) Tikai tad, kad šādas lietas atzīsti, tu vari satikties ar sevi pa īstam.»

Vai zini, kuras sabiedrībā zināmas personas cietušas no mobinga? To uzzināsiet šīs nedēļas Privātajā Dzīvē!

  • Birkavs parādā simtiem tūkstošu eiro! Ekspremjeru vazā pa tiesām jau 12 gadu.
  • Slēdz slavenāko mākslas galeriju Vecrīgā. Uz pēdējo izstādi ierodas pat Laima Vaikule.
  • Stendera dibinātājs Jānis Bērziņš laimē Superbingo un...naudu iegulda betonā!
  • Uzzini, kas saista dziedātāju Gupalo un prezidentu Levitu.
  • Populāri vīrieši iepazīstas tinderī. Kozmens tur saticis liktenīgo.
  • Kaukulis atklāj vecmeitu ballīšu noslēpumus. Pikanti un pārsteidzoši!
Privātā Dzīve nr06

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+