• Šobrīd

  weather img

  Rīga -3°C Daļēji apmācies, D vējš, 3.09 m/s

  No Finanšu ministrijas jumta nokritis un bojā gājis strādnieks

  Privātā Dzīve
  Ziņu aģentūra LETA
  8. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay / Ilustratīvs foto
  Piektdien no Finanšu ministrijas ēkas jumta nokritis un bojā gājis strādnieks, aģentūrai LETA apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

  Dienestā norādīja, ka cilvēka gūtās traumas nebija savienojamas ar dzīvību un viņš mira notikuma vieta.

  Valsts darba inspekcijā (VDI) aģentūrai LETA apliecināja, ka inspekcija no Valsts policijas saņēma ziņojumu un VDI inspektors dodas turp noskaidrot notikušā apstākļus.

  Valsts policijas preses pārstāve Elīna Priedīte aģentūrai LETA teica, ka par notikušo tiks sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību. Tāpat policija nozīmēs ekspertīzes un un izmeklēšanā sadarbosies ar Valsts darba inspekcija.

  VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) aģentūru LETA informēja, ka Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veic personu apvienība «Delta Construction» un «SCM Latvia».

  Plānotie jumta seguma nomaiņas darbus minētā personu apvienība sāka oktobra sākumā.

  «Projekta gaitā iepriekš darba drošības noteikumu pārkāpumi nav konstatēti,» informēja VNĪ. 

  Savukārt uzņēmuma «Delta Construction» pārstāvis Uģis Ligers aģentūrai LETA sacīja, ka patlaban objektā tiek skaidroti notikušā apstākļi.

  Viņš arī norādīja, ka atbilstoši normatīvu prasībām uzaicināta Valsts policija un VDI, kas objektā veic apsekošanu. Pirms nav noslēgusies izmeklēšana Ligers nevēlējās komentēt attiecīgo gadījumu. Plašāku komentāru Ligers solīja sniegt nākamnedēļ.

  Tāpat viņš piebilda, ka attiecīgie darbi bija nodoti apakšuzņēmējam «RK Līvi» un negadījums tika konstatēts, viņiem veicot darbus.

  Līdzjūtību Finanšu ministrijas vārdā bojāgājušā tuviniekiem izteica finanšu ministrs Jānis Reirs (V). «Izsaku visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem. Darba drošība ir svarīgākais darbu veikšanas procesā. Tāpēc nekavējoties atbildīgajiem dienestiem ir jāizmeklē šis negadījums un ar vislielāko bardzību jāvēršas pret normu neievērošanu,» viņš sacīja.

  Ministrs uzdevis arī izvērtēt VNĪ atbildību notikušajā, tostarp eikto iepirkumu procedūru par Finanšu ministrijas jumta remontdarbiem, lai pārliecinātos, vai iepirkumā tika iekļauta darba drošības prasību nodrošināšana. Tāpat sadarbībā ar VDI tiks pārbaudīta un izvērtēta citu VNĪ veikto iepirkumu atbilstība darba drošības ievērošanai būvdarbu laikā, kā arī drošība citos VNĪ objektos.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+