Pērkons bundzinieks Ikars Ruņģis: Kad kļuvu par tēvu, sapratu — jāsāk domāt par pensiju

Mūziķi
Anastasija Kuzminova
Anastasija Kuzminova
Evija Kalnbērza
Gita Vīksne
25. maijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: F64
«Mācīšanās attālināti ir pat produktīvāka,» pārliecinājies grupu Pērkons un Menuets bundzinieks Ikars Ruņģis.

Ikaram Ruņģim šis laiks ir darbīgs. «Jūtos ļoti labi, ar lielām problēmām neesmu saskāries. Turpinu strādāt, tikai nu to daru jaunos apstākļos,» PDz teic Ikars, kurš paralēli muzicēšanai strādā par sitaminstrumentu spēles skolotāju Bauskas mūzikas un mākslas skolā, kā arī Aizputes mūzikas skolā. Ikars neslēpj, ka ārkārtējās situācijas dēļ valstī ir bijis jāatceļ astoņi koncerti, kas grupām Pērkons un Menuets bija ieplānoti maijā.

«Visi esam pašpietiekami, tādēļ pagaidām izmisuma mūsos nav,» situāciju vērtē Ikars.

«Līdz 2004. gadam, kad manā ģimenē piedzima dēls, iztiku pelnīju tikai ar koncertiem un par nākotni galvu īpaši nelauzīju. Kad kļuvu par tēvu, sapratu – jāsāk domāt par pensiju, tādēļ uzsāku skolotāja darbu. Nu tas beidzot atmaksājas,» pēc 16 gadu ilgas bērnu skološanas secinājis bundzinieks.

«Līdz šim kā skolotājam ikdienā sanāca pamatīgi nobraukāties, degvielā vien mēnesī notērējot ap 300 eiro, taču tagad ietaupu, jo varu strādāt no mājām. Katru pirmdienu Bauskas mūzikas un mākslas skolā ir skolotāju videosapulces. Mācu skolēnus no 1. līdz pat 12. klasei, izmantojot paša safilmētus videouzdevumus. Par visu, ko nesaprot, man droši var jautāt WhatsApp. Nedēļas beigās skolēni atsūta video, cik labi iemācījušies uzdoto.

«Ar lielākajiem bērniem problēmu nav. Pirmklasnieku satrauktos vecākos gan ir jāmierina,» atzīst Ikars.»

«Mācīšanās, izmantojot video, ir pat produktīvāka, nekā sazinoties kādā no tiešsaistes programmām. Gandrīz visām līdzi nāk skaņas un attēla nobīde, tādēļ esmu izvēlējies mācīšanos, regulāri apmainoties ar video,» tā Ikars.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+