• Vai Keyless Go atslēgšana ietekmēs Kasko apdrošināšanas pašrisku?

  Jautājumi & atbildes
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  16. aprīlis, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Bezatslēgas aizdedzes jeb Keyless Go sistēma ir ērta, taču zagļus pievelk kā magnēts. Kasko polise var būt risinājums, bet… Kā ar izmaksām?

  Jautājums

  Man ir Mazda 6 ar Keyless Go atslēgu. Auto Bild marta-aprīļa numurā rakstā par šīm atslēgām ir minēts, ka Mazda servisos ir iespējams Keyless Go atslēgt. Par šādu iespēju uzdevu jautājumu Inchape servisā. Vienīgais, ko man piedāvāja, ir pilnībā atslēgt pulti. Tas ir – durvju atslēgšanu veikt ar atslēgu. Papildus vēlos noskaidrot, kā rīkojas apdrošinātāji, ja automašīna ir aprīkota ar Keyless Go? Man ir ziņas, ka ir apdrošināšanas sabiedrības, kas būtiski palielina Kasko polises zādzības pašrisku, ja mašīna ir aprīkota ar Keyless Go.

  Atbilde

  Roberts Daugavvanags-Vanags, Inchcape Motors Latvia tehniskais treneris un inženieris

  Jā, ir iespējams atslēgt Keyless entry sistēmu ar Mazda diagnostikas datora palīdzību. Atslēgtajam variantam būtu jābūt nenolasāmam rakstā aprakstītajā veidā, jo imobilaizera uztvērējs atrodas Start-stop nospiežamajā slēdzī, lai pielaistu motoru, uz šī slēdža ir jānospiež ar pulti. Līdz ar to identifikācijas signāla distance ir tāda pati kā parastajai atslēgai ar imobilaizeru. Aicinām klientu sazināties ar servisu par pierakstu laiku, pārbaudīsim, vai minētā personalizācijas opcija darbojas jūsu automašīnai!

  Kaspars Neivalds, Compensa Riska parakstīšanas departamenta vadītājs

  Ja automašīna ir aprīkota ar Keyless Go, ir divi iespējamie scenāriji. Viens no variantiem ir palielināt pašrisku dubultīgi. Otra no iespējām ir aicināt klientu uzstādīt papildu drošības sistēmas, ko veido imobilaizers, slepenais slēdzis, meklēšanas sistēma.

  Atbild Ingus Savickis, BALTA atlīdzību direktors

  Mēs kā apdrošinātājs automašīnu īpašniekus aicinām izvērtēt potenciālo zādzību risku un uzstādīt papildu drošības sistēmas, kas būtu nepieciešamas un piemērotas tieši viņu automašīnai. Piedāvājot apdrošināšanas pakalpojumu, sākotnēji mēs izvērtējam, kāds ir zādzības risks attiecīgajai automašīnai, potenciālie zaudējumi un tirgus situācija kopumā, un tikai tad tiek veikta cenošana un izvirzīti pašriska nosacījumi.

  Galvenie kasko polises faktori, ko ņem vērā apdrošinātājs šajā gadījumā, ir automašīnas zīmols, modelis un izlaiduma gads, tomēr papildus tiek analizēti vēl vismaz 15 dažādi kritēriji.

  Tas nozīmē, ka iespējamo kombināciju skaits ir ļoti liels, un tikpat dažādas ir arī piedāvātās apdrošināšanas pakalpojuma iespējas, piemēram, ja automašīnai būs uzstādīta tirgū pārbaudīta un savu efektivitāti pierādījusi radio meklēšanas sistēma, pašrisks būs nulle. Fakts, ka auto aprīkots ar Keyless Go sistēmu, ir daudz nebūtiskāks. Ja esat nolēmis uzstādīt papildu drošības sistēmu, noteikti iesakām sazināties ar savu apdrošinātāju, lai noskaidrotu, kuras pretaizdzīšanas sistēmas būtu efektīvākās konkrētajā situācijā, jo apdrošinātāji regulāri analizē zādzību tendences un zagļu izmantotās metodes, lai rastu piemērotākos drošības sistēmu risinājumus.

  Protams, arī pretaizdzīšanas vai meklēšanas sistēmas esamība negarantē, ka auto netiks nozagts, taču pareizā sistēmas izvēle ievērojami apgrūtinās zādzību, kas var likt zagļiem atteikties no savu nodomu īstenošanas.

  Situācijas atrisinājums

  Pateicoties jūsu iesaistei, manai Mazda6 ir atslēgta Keyless Go. Šobrīd mašīnas durvis varu atslēgt ar pulti, bet motora iedarbināšanai Start poga jānospiež ar atslēgu. Inchcape pārstāvis paskaidroja, ka Keyless Go un atslēgā esošais imobilaizers darbojas dažādās frekvencēs. Tātad Keyless Go nolasīšana nerada draudus mašīnas zādzībai. Jā, es saprotu, ka ērtums un drošība ir savstarpēji izslēdzoši. Bet es šobrīd jūtos drošāk, kaut arī Mazda nav riska grupas mašīna. Inchcape pārstāvis apstiprināja, ka mana mašīna ir pirmā, kurai ir veikta šāda operācija.  

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē