• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Skaidrs, D/DR vējš, 3.09 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  OCTA pircējam būs jāsniedz sava un transportlīdzekļa īpašnieka kontaktinformācija

  Auto apdrošināšana
  Ziņu aģentūra LETA
  1. jūlijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Stājušies spēkā grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likumā, kas paredz, ka turpmāk, slēdzot apdrošināšanas līgumu, polises pircējam būs jāsniedz sava un transportlīdzekļa īpašnieka kontaktinformācija, aģentūru LETA informēja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja (LTAB) pārstāvji.

  Šāda prasība paredzēta, lai gadījumos, kad apdrošināšanas līgums zaudēs spēku pirms tā beigu termiņa, būtu iespējams informēt transportlīdzekļa īpašnieku par OCTA polises derīguma beigām un polises pircēju par apdrošināšanas prēmijas atmaksas iespējām.

  LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins skaidro, ka ir būtisks tādu gadījumu skaits, kad autoīpašnieki nezina, ka OCTA polise ir zaudējusi spēku vēl pirms tās beigu termiņa. 

  Lai arī vairums zina, ka OCTA polise vairs nav spēkā esoša, piemēram, ja mainās transportlīdzekļa īpašnieks, tomēr ir arī citi likumā noteiktie gadījumi, kad polise zaudē spēku.

  Pēdējā laikā īpaši aktuāls šis jautājums bijis kontekstā ar taksometru vadītājiem, kuriem saņemot jaunu licences kartīti pasažieru komercpārvadājumiem, OCTA polise automātiski zaudē spēku.

  Lai novērstu gadījumus, kad transportlīdzekļa īpašnieks nezina, ka apdrošināšanas līgums zaudējis spēku pirms tā beigu termiņa, turpmāk slēdzot apdrošināšanas līgumu, apdrošinājuma ņēmējam būs jāsniedz apdrošinātājiem transportlīdzekļa īpašnieka (līzinga gadījumā turētāja) un paša apdrošinājuma ņēmēja kontaktinformācija – e-pasts vai mobilā tālruņa numurs.

  Šie dati tiks nodoti LTAB, kas savukārt uz norādīto kontaktinformāciju nosūtīs paziņojumu par apdrošināšanas līguma izbeigšanos pirms termiņa.

  LTAB valdes priekšsēdētājs norāda, ka jaunā apziņošanas kārtība sniegs polises pircējam informāciju arī par apdrošināšanas prēmijas atmaksas iespējām.

  Gadījumā, ja OCTA polise zaudē spēku pirms tās beigu termiņa, transportlīdzekļa īpašnieks var vērsties pie apdrošināšanas kompānijas, kur iegādāta polise, lai vienotos, kā saņemt atmaksu par neizmantoto periodu. Summa par neizmantoto periodu var tikt pārskatīta uz norādīto bankas kontu vai arī var tikt novirzīta samaksai par citu OCTA polisi tajā pašā apdrošināšanas kompānijā.

  LTAB nodrošina OCTA apdrošināšanas sistēmas darbību valstī. OCTA Latvijā tika ieviesta 1997.gadā, lai nodrošinātu ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+