Uģis jau 17 gadus cīnās ar vēzi. Liepiņu ģimenes stiprais mīlestības stāsts

Satiekot enerģisko un pozitīvo Uģi Liepiņu, nezinātājam būtu grūti pat iedomāties, ka jau septiņpadsmit gadus viņš cīnās ar asinsvēža formu mielomu. Šopavasar, pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem ziedot.lv, Uģim Čikāgā veica otru kaulu smadzeņu transplantāciju, un gan pirmoreiz – pirms divpadsmit gadiem –, gan šoreiz viņam līdzās ik brīdi bija sieviņa Inga. «Nu man ir vēl viena dzimšanas diena. Un katru, kas saskaras ar līdzīgu pārbaudījumu, vēlos iedrošināt, ka onkoloģiska kaite – tas vairs nav spriedums,» saka Uģis.
Ginta Auzniece-Jaunzeme
Foto: Matīss Markovskis

Uģis stāsta, ka viss sākās tālajā 2007. gadā: «Agrāk biju ļoti sportisks, devos uz treniņiem pat četras reizes nedēļā, bet ar laiku pamanīju, ka varu izturēt arvien mazāku un mazāku slodzi. Kad lidoju ciemos pie māsas uz Ameriku, katra garā pārlidojuma laikā man bez iemesla asiņoja deguns. Punktu pielika tas, ka kādā dienā, darbā sēžot pie datora, asinis no deguna vienkārši sāka līt uz galda. Sapratu, ka kaut kas nav kārtībā, un toreiz, ilgi nedomādams, uzreiz devos uz tuvāko poliklīniku nodot analīzes. Jā, tās nebija labas, un, vēlāk rūpīgi izmeklējoties, atklājās iemesls – mieloma. Kad pirmoreiz uzzināju savu diagnozi, nesapratu, ko tas nozīmē. Atceros – zvanīju māsai, teikdams, ka man atklāta mieloma, bet klausules otrā galā iestājās klusums… 

Es iemīlējos Uģī, pateicoties viņa milzīgajam optimismam – viņš bija ļoti enerģisks un pozitīvs, visu vienmēr redzējis košās krāsās.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē