Monika un Baiba Zīles: Rakstniekam vajag smagu dibenu

Baibai tūlīt iznāks sestā grāmata latviešu valodā, bet vēl trīs iznākušas angļu un viena pat vācu valodā. Savukārt Monikai savu grāmatu iekrājies jau pāri 30. Raksta viņas ļoti, pat neticami atšķirīgi, toties līdzīga ir viņu lieliskā humora izjūta un pašironija. Mamma un meita, rakstnieces MONIKA un BAIBA ZĪLES.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Matīss Markovskis

Baiba: Man mamma no bērnības teikusi, ka rakstniekam vajag smagu dibenu, jo ir jāsēž un jāraksta.

MONIKA: Ja par iedzimtiem talantiem, tad man rakstīšanas talants iedzimis no vectēva un Baibai no vecvectēva. Viņš bija vienkāršs Latgales zemnieks, skolā gājis dažas ziemas, bet daudz stāstīja pasakas pirmajā personā, it kā par sevi, viņam bija varena iztēle. Dzimtā ir arī citi, kam patīk sacerēt, – tēvabrālis Juris bija vietējais Dreslers, skaitīja pantiņus par kaimiņiem un visādiem notikumiem, bet manam brālēnam Andrejam, inženierim ar augstāko izglītību, joprojām patīk sacerēt stāstiņus un peršas. 

– Kādas īpašības vajadzīgas, lai kļūtu par rakstnieku?

BAIBA: Man mamma no bērnības teikusi, ka rakstniekam vajag smagu dibenu, jo ir jāsēž un jāraksta. Man gan bērnībā tas likās baigi viegli – vakarā, kad es jau guļu, mamma paraksta, un pēc tam visi par viņu runā, viņa ir zvaigzne!

MONIKA: Tā ir, vajag smagu dibenu – kad to noliek, nedrīkst piecelties. Iesākums vienmēr ir grūts, tad es atceros visus nepabeigtos mājas darbus un nesakārtotos skapjus, man pēkšņi vajag tos sakārtot. Bet, kad apsēdies, tad jau aiziet. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+