Jānis Vitenbergs: Esot ministram, mans parāds pret ģimeni krājas – tas būs jāatdod

«Kad IEVĀ varēs lasīt šo interviju? Tieši ap Lāčplēša dienu? Tad jau vajadzēja runāt ar kādu varoni,» pēc sarunas saka ekonomikas ministrs JĀNIS VITENBERGS. Viņš ir pārliecināts, ka Latvijas vīrieši var sasniegt savus mērķus tāpēc, ka aiz katra stāv stipra sieviete. Arī ministra birojā toni nosaka sievietes, bet mājās gaida sieva un trīs meitas.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Ieva Andersone

Pieturzīmes

  • 36 gadi.
  • Ekonomikas ministrs.
  • Ievēlēts 13. Saeimā no partijas KPV.LV, vēlāk iestājies partijā Nacionālā apvienība.
  • Izglītība – bakalaura grāds tūrisma vadībā.
  • Darba pieredze: Lielo klientu tirdzniecības vadītājs SIA Sanitex un SIA Lietas MD
  • Intereses: sports, ceļošana, lauku darbi. 
  • Precējies, triju meitu tēvs.
     

Daļai no sešdesmit jaunajiem politiķiem, kas ienācām Saeimā, diezgan ātri izsita drošinātājus – viņi sajuta savu statusu un mainījās arī kā cilvēki.

– Jāni, vai atceraties, kā nopelnījāt savu pirmo naudu?
– Bija periods, kad mamma mūs abus ar brāli audzināja viena. Ja ko gribēju, pašam bija jānopelna. Vasaras sākumā veidoju sarakstu, ko gribētu, piemēram, džinsus, botas. Vasarā cītīgi šancēju, bet rudens pusē daudz kas no saraksta tik un tā bija jāizsvītro. Esmu lasījis sēnes un ogas, arī gliemežus. Tolaik tēva vietā rūpi par mums bija uzņēmies vectēvs, un tā mums bija pamatīga tikuma skola – ja ko dari, tad kārtīgi un līdz galam. Visu darījām ar vērienu – citi bērni gliemežus lasīja un nodeva pa spainītim, bet mums viss notika rūpnieciski. Četrpadsmit gadu vecumā strādāju arī naktsmaiņas kokapstrādes uzņēmumā. Tagad, kad paskatos uz šāda vecuma puikām, domāju: velns, kā es to varēju izturēt! 

– Riktīgs lauku puika!
– Katrs, kurš ar mani kaut pāris reižu ir runājis, zina, ka esmu no Tukuma puses, no Zentenes. Es vienmēr to uzsveru! Cilvēki ir speciāli braukuši skatīties, kāda tad ir Zentene. Manuprāt, lauku pagasti ir labākā vieta, kur uzaugt un dzīvot, un negribu to nozagt arī saviem bērniem. Nabassaite ar Zenteni man nav pārgriezta joprojām – braucu tur ar ģimeni, lai bērni redz to, ko es bērnībā. Gribētu sakārtot dzīvi tā, lai varētu atgriezties dzīvot Zentenē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+