Ja svētkos mājās ciemojas vīrieša bērns no iepriekšējām attiecībām

Mans Mazais
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
23. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Ja vīrietim no iepriekšējām attiecībām ir bērns līdz trīs gadu vecumam, ciemošanās reizēs primārais ir bērna aprūpes jautājums. Kurš mazo pieskatīs? Un kurš tikmēr pieskatīs jūsu kopīgo bērnu? Kurš mainīs autiņbiksītes? Kurš vārīs putru un paēdinās?

Konsultē MAIJA BISENIECE, ģimenes psihoterapeite.

No vienas puses, vīrietim pašam būtu jātiek galā vismaz ar savu bērnu. Tu vari vien būt līdzās. No otras puses, mūsdienās ikdienas darbi un bērna aprūpe ģimenēs parasti tiek dalīti. Tad kāpēc lai tagad būtu citādi? Varbūt vīrietis var mainīt autiņbiksītes abiem, bet tu abiem gatavo putru?

Ap trīs gadu vecumu katrs bērns cīnās par savu varu. Viņš to dara arī tēta mājās, piemēram, izlaistot uz grīdas ēdienu, kliedzot. Kā tev rīkoties? Ja ierasts, ka parasti tu slauki grīdu, tad izdari to; ja to dara vīrietis – lai paveic viņš. Ja jūti, ka esi tiešām dusmīga, dod ziņu vīrietim: «Tiec ar to galā, citādi es sastrādāšu muļķības.» Tikai nepieļauj lielāko kļūdu un nesaki: «Re, kāds tavs bērns! Skat, ko tavējais dara! Savāc viņu!»

Ja tavam vīrietim ir bērns, kurš drīz ies skolā vai jau sācis skolas gaitas, viņam izveidojies raksturs un uzskati.

Tev, iespējams, jāpieņem bērna neapmierinātība un dusmas par vecāku šķiršanos. Bērnam patiešām ir visas tiesības dusmoties. Tev nav jādara nekas īpašs, vien jāļauj viņam izdusmoties. Kaut arī tas ilgst gadiem. Un tas nav viegli.

Piecu, septiņu gadu vecumā bērns jau ir tik liels, ka uz kādu tavu aicinājumu vai aizrādījumu var mierīgi pateikt: «Tu neesi mana mamma!» Kā rīkoties tev, atkarīgs no situācijas un tā, cik tava prasība ir adekvāta. Ja bērns viesojas tēva mājās un pie jums pieņemts pēc ēšanas visiem netīros traukus ielikt izlietnē, tad tā ir adekvāta prasība. Tu vari bērnam teikt: «Tev ir taisnība, es neesmu tava mamma, bet šajā mājā kārtība ir tāda… pie mums tā dara un tev tas jāņem vērā.»

Ja jūti, ka esi tiešām dusmīga, dod ziņu vīrietim: «Tiec ar to galā, citādi es sastrādāšu muļķības.» Tikai nepieļauj lielāko kļūdu un nesaki: «Re, kāds tavs bērns! Skat, ko tavējais dara! Savāc viņu!»


0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+