• Šobrīd

  weather img

  Rīga +2°C Viegls sniegs, D/DR vējš, 7.72 m/s

  Kā iekļauties mājokļa remonta budžetā? Skaidro mājokļu kreditēšanas eksperts

  Atbild speciālists
  Santa.lv
  Santa.lv
  15. novembris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ik pa laikam dzīvesvietas uzlabošanai ir nepieciešam lielāks vai mazāks remonts. Reizēm tam ir grūti sagatavoties, jo remonta veikšana ir saistīta ar zināmām neērtībām sadzīvē, papildu izdevumiem un laika patēriņu.

  Luminor mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais skaidro, kam pievērst uzmanību, uzsākot remontu, lai beigās nebūtu iztērēts vairāk kā sākumā iecerēts.

  “Remonta laikā var uzlabot dzīvesvietas energoefektivitāti, kosmētiski atjaunot tās vizuālo izskatu vai pilnībā mainīt mājokļa interjeru. Kvalitatīvi veikts remonts noteikti palielinās īpašuma vērtību, vienlaikus jāņem vērā katra individuālās budžeta iespējas. Jo lielāki remontdarbi plānoti, jo grūtāk paredzēt precīzu izdevumu apmēru, tāpēc ieteicams noteikt skaidru mērķi, piesaistīt ekspertu un apdomāt rezerves plānu,” stāsta Kaspars Sausais.  

  Jāizvirza skaidrs mērķis

  Sākumā ir jāvienojas par remonta mērķi, vai vēlaties uzlabot mājokļa izskatu, uzlabot energoefektivitāti vai ko citu. Neatkarīgi no mērķa ir jāņem vērā, ka remonta laikā var rasties neparedzētas situācijas un papildu izmaksas, tāpēc jābūt gataviem.

  «Pirms uzsākt remontdarbus nepieciešams uzrakstīt plānu, jo reizēm procesa laikā rodas vēlme paplašināt veicamo darbu apjomu. Šajā gadījumā sarakstam jāpievieno jaunais uzdevums un izdevumi, kas ar to saistīti, lai izvērtētu, vai varat atļauties papildu uzlabojumus. Iespējams, ka tie jums būs jāatliek uz nākamo reizi, jo tik daudz līdzekļu šobrīd nevarat atļauties investēt,» papildina K. Sausais.

  Jāpiesaista eksperts

  Lielāku darbu veikšanai, par kuriem jums nav pietiekami daudz zināšanu, ir lietderīgāk piesaistīt pieredzējušu ekspertu, kurš spēs kvalitatīvi veikt darbu un noteikti to izdarīs ātrāk. Piemēram, ja remonta mērķis ir samazināt mājas siltuma zudumus, tad eksperta iesaistīšana, kas var efektīvi novērtēt mājas stāvokli un identificēt lielākos siltuma zudumu avotus, ir labākais veids, kā izvairīties no neparedzētiem izdevumiem un nodrošināt, ka paveiktais darbs ir kvalitatīvs.

  Pirms remonta uzsākšanas ir jāpārbauda, vai plānotajiem darbiem ir nepieciešama saskaņošana ar pašvaldību.

  Ir arī gadījumi, kur ieplānotajiem darbiem nepieciešams saņemt arī kaimiņu piekrišanu. Ja plānojat liela mēroga darbus, piemēram, sienu demontāžu, tad arī šādiem projektiem bieži ir nepieciešama atļauja.

  Ja redzat, ka veicamie remontdarbi ir lielāki nekā gaidīts un visu nevarat paveikt uzreiz,  problēmas ir jārisina pa vienai un jāsāk ar uzlabojumiem, kas sniegs vislielāko efektu. Ja sāksiet visu uzreiz, var rasties situācija, ka finansiālās iespējas ir pārsniegtas un nevienu no uzsāktajiem darbiem nespējat paveikt līdz galam. Pakāpeniska darbu veikšana ļauj sekot līdzi darbu norisei un izmaksām. Pat ja rodas situācija, ka beidzas finanses, būs paveikti vismaz paši svarīgākie darbi.

  Plāns B

  Plānojot budžetu, jau sākumā ir jāpadomā, kā rīkosieties, ja procesā identificēsiet apjomīgākus darbus, kam nepieciešams vairāk līdzekļu. Piemēram, vai varat aizņemties no radiniekiem vai draugiem, vai saņemt aizdevumu bankā.

  Jo apjomīgāks un laikietilpīgāks remonts, jo lielāka iespēja, ka radīsies neparedzētas izmaksas.

  Ja nav plāna B, var rasties situācija, ka konstatējat dārgus darbus, kuriem nav naudas, un tāpēc remontdarbu mērķis netiek sasniegts un rodas papildu raizes, kā novērst problēmu.

  "Jāņem vērā, ka šobrīd remontdarbi notiek ļoti intensīvi, jo pandēmijas laikā uzkrātos līdzekļus cilvēki investē dzīvesvietu labiekārtošanai, tāpēc varat sastapties ar piegādes kavējumiem un augošām būvmateriālu cenām,” informē K.Sausais.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+