Kā atpazīt vējbakas bērnam un kā tās ārstēt?

Slimību ABC
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
9. marts
3 komentāri

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Vējbakas izraisa vīruss, un tās ir ļoti lipīgas.

Sākumā uz bērna ķermeņa parādās sarkani plankumiņi, kuri dažu stundu laikā pārvēršas par ūdeņainiem pūslīšiem, pēc tam – par krevelīti. Lai gan uzskata, ka vējbaku pumpas vispirms parādās uz sejas un galvas matainajā daļā, izsitumi var būt jebkurā ķermeņa vietā. Taču pumpām noteikti jābūt galvas matainajā daļā, jo tā ir tipiskā vējbaku pazīme.

Pumpas ļoti niez, un, tā kā bērnam to grūti izturēt, viņš parasti kasās. Sakasītajā vietā var palikt rētas. Ja bērnam ir daudz pumpu padusēs, cirkšņos, pakaklē, dupša krokās un ja pumpai apkārt parādās sārta robeža, tas var liecināt, ka sācies bakteriāls iekaisums.

Lai gan vējbakas var izslimot mājās, smagākos gadījumos nākas ārstēties slimnīcā.

Pumpas niez, tāpēc lieto pretniezes līdzekļus, piemēram, Betadine, Fenistil, Curiosin u. c. Tos plānā kārtiņā smērē pa visu bērna ķermeni, bet nedrīkst smērēt mutē, degunā, anālās atveres rajonā. Mūsdienās vējbaku ārstēšanā vairs nelieto briljanta zaļā šķīdumu, jo tas var aizsprostot ādas poras.

Ja mazajam nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, viņu drīkst vannot, skalot dušā. Lai infekciju neizplatītu vēl vairāk, pēc vannošanās bērnu ar dvieli neberž, bet nosusina. Bērnam dod daudz dzert, vislabāk tēju vai ūdeni. Ja bērnam ir augsta ķermeņa temperatūra, lieto to pazeminošus līdzekļus. Pret vējbakām pieejama arī valsts apmaksāta vakcīna.

3 komentāri

ip
Man ir kas sakāms par vējbaku poti! Man tikko vējbakas izslimoja visi trīs bērni. Lielais sešgadnieks savā laikā bija potēts pret vējbakām, vidējais trīsgadnieks - nebija potēts. Mājās vēl ir bebis, kuru, kā dažie avoti apgalvo, bija jāsargā mātes pienā esošajām imūnvielām. Saslima visi, vispirms vidējais, pēc nedēļas lielais, vēl pēc nedēļas bebis. Lielajam, potētajam bērnam bija visaugstākā temperatūra, bet bebim - visvairāk pumpu. Tā ka - neiesaku poti nevienam, jo tā bērnus nepasargā!!! Un arī nav vieglāka slimošana. Pote principā ir noziegums pret cilvēkiem, kas uzskata, ka ir imūni, bet saslimst pieaugušā vecumā smagā formā. Un īpaši noziegums pret meitenēm, kurām ir liels risks saslimt ar vējbakām grūtniecības laikā (vējbakas var noķert jebkur), nopietni apdraudot bērna veselību un dzīvību! Iesaku bērnus nepotēt, bet dot iespēju izslimot, lai veidojas imunitāte uz visu mūžu. Protams, konsultējoties ar ārstu. Slimojot imunitāte tādā veidā veidojas arī pret t.s. jostas rozi, ko savukārt nenodrošina pote. Tā jau esot problēma valstīs, kur vējbaku pote ieviesta senāk. Piedevām mums dārziņa grupiņā slimoja visi - potēti vai nepotēti. Un zinu vēl vienas grupiņas gadījumu pirms pāris gadiem, kad slimoja visi - gan potētie, gan nepotētie. Tā ka - pote nepasargā. Tikai izslimošana. Un, ja vien bērnam nav nopietnu hronisku slimību, labāk izslimot bērnībā. Tāda pieredze iz dzīves.
ievuskins
Atceros no pieredzes.. Grupiņā sākās VĒJBAKU KARANTĪNA. Saku kādai mammai, ka man ir aizdomas, ka viņas meitiņai arī sākušās, jo pumpas sametušās galviņā. Viņa man atbild, smejoties: "Nē, nē. Mēs jau izslimojām krietni pasen, kad viņa vēl bija pavisam maza. Vējbakas tās noteikti NAV." Nākošajā dienā man zvana- ESOT VĒJBAKAS!Tā kā arī 'vieglā izslimošana bērnībā" var nepasargāt arī no atkārtotas slimošanas.

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+