Mīlu divus — vai tā var būt?

Attiecības
Dace Rudzīte
14. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay

Bez vainas vainīga

Vairākumam sieviešu, kas mīl divus, viena no pamata emocijām ir vainas izjūta. Pret sevi, pret otro un trešo. Sevišķi mokoši vari justies, ja dzīvo laulībā, – vakarā pārnāc mājās, esi kopā ar vīru, tomēr arī domā par to otru vīrieti. Sapņo par viņu. Būt šādā situācijā ir sarežģīti, un tomēr tas ir stāsts par mīlestības dažādajām sejām.

Kā uzsver Solvita Vektere, cilvēks atšķirīgos vecuma un attīstības posmos mainās un mainās viņa vajadzības: «Tas, ka vēlies izrauties vai just citas emocijas, nav iemesls justies vainīgai. Tas ir dabisks process, tāpat kā ceriņš aug – ar katru gadu parādās jauni zari un tas kuplo. Vai tad tam pateiksim – stop, pietiek? Nē taču, un tāpat aug un mainās cilvēks.

Nevajadzētu sevi šaustīt, cik tu esi slikta, kā tev laboties, kā glābt ģimeni, bet gan ieskatīties šābrīža sevī. Vispār distancēties no vīriešiem un paskatīties, kā tev dzīvē tagad trūkst. Pēc kā ilgojies? Kādu redzi savu nākotni? Kā gribi dzīvot?

Kad esi tikusi galā pati ar sevi, neatkarīgi no tā, vai tev blakus ir vīrietis vai nav, kad esi atbildējusi uz šiem jautājumiem, vari iet tālāk. Sievietēm, kuras mīl divus, bieži iesaka pieaugt un beidzot izvēlēties. Bet tas ir mazākais, ko viņa spēj izdarīt! Tāpēc šādā brīdī saku: pacietību un žēlsirdību. Nekas cits nelīdzēs, jo nav pareizās atbildes.

Un trešais mans padoms: neklausiet padomus. Kādreiz pareizā atbilde slēpās baznīcā vai tikumiskajā audzināšanā, tagad vienīgais noteicējs ir katra iekšējais cenzors. Tavs subjektīvi radikālais lēmums, kas nāk roku rokā ar gatavību, ka daļa cilvēku tevi nosodīs, daļa – apbrīnos, bet ar to, kas no tā iznāks, tev pašai būs jāsadzīvo. Jo garantiju nav ne vienā, ne otrā virzienā.

Tas arī ir labs brīdis uzsākt terapiju, atkāpties no divu mīlēšanas un paskatīties kā kaijai uz savu dzīvi no augšas. Kas tajās smiltiņās notiek? Kādi olīši, kādi dzīvnieciņi tur atrodas? Vai redzi, kur mežs satiekas ar jūru? Kad spēj paskatīties uz savu dzīvi no attāluma, var sākt brīvi elpot. Būt vērīgai pret sevi, taču bez nosodījuma: interesanti, kas ir ar man?

Ļauties procesam, vienlaikus mēģinot apzināties procesā notiekošo un nesteidzoties ar rīcību. Tev ir laika tik, cik tev vajag.

Ja vīrs vai draugs izvirza ultimātu, ka vairs nevar izturēt, ka gaida kaut ko no tevis, vienojieties, ka dodat viens otram laiku un telpu. Galvenais, nezaudē dialogu ar cilvēku, kurš ar tevi ir kopā, pat tad, ja parādījies trešais.

Galu galā jūtu trijstūris var vilkties ļoti ilgi; tik ilgi, kamēr kādam nekļūst pārāk grūti. Kad vairs nevar izturēt un jāpieņem lēmums. Bieži vien mīlas trijstūri izjauc tas, ka trešajam vīrietim parādās cita sieviete. Tad tev tas šķiet ārprāts: kā tas varēja notikt! Taču var gadīties, ka šādi izveidojas mīlas četrstūris un arī tas sāk funkcionēt, pat piecstūris un sešstūris, un nav teikts, ka tam ir gals un mala.»

6/6Bez vainas vainīga

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs