FOTO: Ciemos pie Tauriņu ģimenes Jāņkalnos, kur sniegs turas visilgāk

Stāsta, ka saimnieki meklē savas īstās mājas tāpat, kā vecās mājas meklē savus saimniekus. TAURIŅU ģimenes Jāņkalni ir kā radīti tieši viņiem – līdz ar lauku mājas iegādi sākušās jaunas dzimtas tradīcijas un atvērtas stāstu lappuses, kas iepriekš apcerētas vien sapņos.
Daiga Konošonoka
Foto: Andrejs Nikiforovs

Mājas dosjē

  • Mājas Jāņkalni celtas 1940. gadā, tās atrodas Smiltenes novada Drustos, 20 km no Raunas.
  • Inese un Andris Tauriņi īpašumu iegādājās 2016. gadā no dzimtas, kas to cēlusi. Mājā dzīvo arī trīs viņu bērni – Eduards (14), Ģertrūde (10) un Teodors (8).
  • 100 kvadrātmetru plašo koka stāvbūves ēku skauj 10,5 ha zeme ar mežu. Saimniecībā ir arī šķūnis un pirts ar dīķi. 
  • Inese ilgstoši darbojusies sabiedrisko attiecību jomā un nevalstiskajās organizācijās, pašreiz vada sabiedriskā labuma biedrību Sabiedrība par atklātību – Delna, bet Andris ir zvērināts advokāts, partneris Sorainen Latvijas birojā.
  • Teritorija ap īpašumu rakstītos avotos pirmoreiz minēta 1262. gadā. Mūslaikos Jāņkalnu tuvumā ir sabiedriskā transporta pieturvieta, baznīca, bibliotēka un veikals, ko var ērti sasniegt, braucot ar riteni.

Domājot par bērniem un ziemas aktivitātēm, kā arī skaistiem, sniegbaltiem ziemas skatiem, atradām īpašumu, kura apkārtnē ir pirmie sali un aukstums turas visilgāk.

Sākotnēji Tauriņu pāris meklējis mežu, kas kalpotu kā investīcija vecumdienām. Taču, rūpīgi izskatot visus piedāvājumus, secinājuši, ka cena par mežu vai zemi ar visu māju un mežu ir gandrīz vienāda, tāpēc pārdomājuši – jāmeklē arī lauku māja. «Esmu no Zemgales, un Andris no Kurzemes, tomēr māju meklējām Vidzemē, jo šeit sniegs turas visilgāk! Domājot par bērniem un ziemas aktivitātēm, kā arī skaistiem, sniegbaltiem ziemas skatiem, atradām īpašumu, kura apkārtnē ir pirmie sali un aukstums turas visilgāk,» stāsta Inese. Svarīgi bijis arī, ka māja nav meža vidū, bet ir tuvu ceļam un viegli sasniedzama ar sabiedrisko transportu, bērni paši var aizskriet līdz veikalam pēc konfektēm, un apkārtnē ir kaimiņi, kas var palīdzēt pļavu sakopšanā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+