Priesteris, kurš uzkāpa Everestā. Divas reizes

Cilvēka spējām nav robežu. Ja jūs tam neticat, paskatieties uz FJODORU KOŅUHOVU. Pēc profesijas mākslinieks, rakstnieks un jūrnieks. Viņš ir uzkāpis Everestā, gaisa balonā aplidojis apkārt zemeslodei un ir pirmais cilvēks, kurš vienatnē apburājis apkārt Antarktīdai un pārairējis Dienvidu okeānu. Ak, jā, un 68 gadus vecais Fjodors tic Dievam – viņš ir pareizticīgo baznīcas priesteris.
Ieva Smilga
Ieva Smilga
Foto: Publicitātes foto

Par Fjodoru Koņuhovu pirmo reizi dzirdu podkāstā, ko pašreiz klausos, – The Adventure Podcast. Sekoju līdzi piedzīvojumu jaunumiem pasaulē un zinu lielākos nažus, bet Fjodors bija izsprucis no mana radara. Velti. Klausījos par viņu un nespēju beigt smaidīt. Nē, ne jau par muļķību, bet par to, cik daudz viens cilvēks var paveikt ar savu aizrautību. Šķiet, viņš savā dzīvē paspējis tik, cik citi nespētu trijās dzīvēs. Kādu dienu es viņam izsūdzēšu grēkus, bet, kamēr tas nav noticis, top šis raksts, šķiet, par vienu no interesantākajiem cilvēkiem pasaulē.

Fjodors izskatās pēc zvejnieka – bārdains, ar vēja aprautu seju. Ja man pēc bildes būtu jāpasaka, ar ko šis kungs nodarbojas dzīvē, neuzminētu, ka sirmbārdis ir viens no pasaulē dižākajiem piedzīvojumu medniekiem. 

Lielākoties viņš galvā vienmēr liek vienu cepuri – violetu ar nadziņu. Kopš 1997. gada Fjodors to ņem līdzi visos ceļojumos. Tā bijusi galvā pat tad, kad mācītājs viens pats burājis apkārt Antarktīdai. Violeta un noskretusi tā guļ uz Fjodora sirmās galvas. Cepurei piestāv Fjodors. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Orģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+