(18+) Kluba meitene Daniela: Iekšēji esmu diezgan spēcīgs cilvēks. Man ir labs sitiens

DANIELA GODIŅA pilnībā lauž stereotipus par to, kādai vajadzētu izskatīties topošajai zinātņu doktorei. Pa dienu viņa Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtā izstrādā jaunas metodes, bet brīvajā laikā ļaujas fotokamerai. Daniela ir nopietna, patriotiska, ar viedokli daudzos jautājumos un labu humora izjūtu. Lai gan viņai ir īpašas attiecības ar futbolu, labāko Danielas tālsitienu mēs tomēr gaidām zinātnē.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Foto: Anita Gigante. Stils: Romija Štāle

Daudzām sievietēm tas nepatiks, bet neuzskatu, ka sievietes ir kas unikāls, svarīgāks par vīriešiem.

– Vai uz tevi jau var attiecināt vārdu zinātniece?
– Jā, trešo gadu esmu doktorante un tēmēju uz pētnieka amatu. Doktorantūra man vienmēr likusies kā fināla posms izglītībai. Šobrīd jau top disertācija. Plānoju nākamajā gadā aizstāvēties. Analizēju un izstrādāju metodes dažādu ogļhidrātu noteikšanai biomasā. Esmu cilvēks, kuram ­iedod paraugus un kurš strādā ar dārgām iekārtām, milzīgiem datu apjomiem, ­analizē un izstrādā metodes.

Viss, ko daru, ir saistīts ar atjaunojamajiem enerģijas resursiem, jo manā darbavietā – Koksnes ķīmijas institūtā – viss balstās uz koksni un tās papildu ­izmantošanu.

Vienmēr uz dzīvi skatos tā – vai ir pamatojums? Kad dabā notiek kas neierastāks, mēģinu saprast – kāpēc? Un kas būs tālāk? Ikdienā ne vienmēr viss notiek pēc plāna. Piemēram, jāatrisina problēma, kāpēc nav tā, kā aprakstīts grāmatā. Tas padara dzīvi interesantāku. Darbs ar rutīnas analīzēm mani nekad nav saistījis. Patīk, kad varu sākt pilnīgi no nulles. Man iedod paraugu, un jāizstrādā pilnīgi jauna metode. 

– Es atvainojos, citā gadījumā to neprasītu, bet cik tev gadu?
– Šobrīd 26. Bet zinu, izskatos ļoti jauna.

– Ko no koksnes var dabūt tādu, kas vēl ir nezināms?
– Ļoti daudz ko. Mums ir dažādas laboratorijas, viena specializējas uz lignīnu, kas ir koksnē, cita uz biorafinēšanu, vēl cita – uz celulozi. Es esmu biorafinēšanas un ­polimēru laboratorijā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+