Viņa vienkārši nespēj ieēst… Mazās Īkstītes Florences drosmīgā cīņa ar retu slimību

Mazajai Florencei ir ļoti reta ģenētiska slimība – Rasela Silvera sindroms: augšanas aizture, kas sākas jau pirms dzimšanas. «Reizēm man liekas, ka mana meitiņa ir kā Īkstīte no pasakas – tāds mazs bērniņš,» mīļi par savu trešo atvasīti saka Aija Melle, kura ir gatava dalīties ar Florences stāstu.
Linda Rozenbaha
Foto: no personiskā arhīva

Sarunas laikā meitiņa ir tepat līdzās – spēlējas, rāpo un pieturēdamās staigā. Kādā brīdī mamma pabaro mazo caur gastrostomu – caurulīti, kas tieši savienota ar kuņģi. Pusotra gada vecumā Florence sver tikai sešus kilogramus. Mamma parāda arī mazulītes drēbītes – viņai joprojām der zeķītes, kas domātas priekšlaikus dzimušiem bērniem. 

Florencei ir lielā māsa Flēra un brālis Renārs, viņu klasesbiedri nereti nāk ciemos un vienmēr ņem mazo māsiņu savā pulkā. Arī māmiņu grupā, kurā ir mammas ar bērniņiem līdzīgā vecumā, Florenci pieņem kā savējo. Un tas Aijai šķiet vissvarīgākais – lai meitu pieņem tādu, kāda viņa ir.

Dia­gnozes apstiprinājums savā ziņā bija kā atvieglojums. «Man vairs nebija jātaisnojas ārstiem, ka daru visu, lai meitiņa ēstu un pieņemtos svarā.» 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē