
Ko Jāņos ēd paši kardiologi? Sirds ārsti dalās savās svētku galda gudrībās
Ceptai gaļai un alutiņam nav pārāk laba slava, tāpēc, gatavojoties Līgosvētkiem un citiem laiskiem vasaras vakariem, gribas iedvesmoties dzīves svinēšanai no mūsu sirds sargiem!
Foto: Shutterstock
Marinādi gaļai gatavojam paši
Stāsta Māris Lapšovs, ārsts, kardioloģijas rezidents, pacientus pieņem P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.
«Ēšana un priecāšanās ir normāla svētku sastāvdaļa, un arī mēs ģimenē un draugu lokā to visu darām. Tikai ar vienu noteikumu – marinādi gaļai gatavojam paši, nevis pērkam veikalā. Klasika, ko esam iecienījuši, ir – tirgū pirktu gaļu iemarinēt jogurtā, sīpolos un pievienot mazliet piparu un pavisam nedaudz sāls. Jā, mēs, ārsti, mēdzam piekodināt, ka daudz ēst cūkgaļu nav veselīgi, tāpēc savā lokā svētkiem parasti iemarinējam divu veidu gaļas – mazliet cūkas un mazliet vistas.
Galvenais – gaļu nepārcept, līdz ap to parādās melnas ogles, jo šādā apdegumā veidojas kaitīgas vielas. Ja tomēr gadījies piededzināt, šādu gabaliņu labāk neēst.
To man vienmēr piekodina arī sieva, kas ir endokrinoloģe un iedziļinājusies šajās niansēs. Starp citu, nereti dzirdēts, ka vēderam piedegusī oglīte tīri labi patiks, taču tā nav tiesa, jo degšanas procesā izveidojas citas vielas nekā aktivētajai oglei, ko varam nopirkt aptiekā.




































































































