Santa Didžus: Laikam jāsāk kaut kā vērtīgāk dzīvot

Latvijas Leļļu teātra aktrisei Santai Didžus šogad palika piecdesmit, un piekritīsiet – viņa izskatās lieliski. Tāpēc mēs gribējām viņu uzlikt uz vāka un arī aprunāties, jo sen nav dzirdēts, kā tad viņai šobrīd klājas. Pati Santa gan sev raksturīgā, mazliet ironiskā manierē par šiem iemesliem iesmej, bet sarunai piekrīt, un tā ir tikpat koša mozaīka no raibiem stikliņiem, kāda ir pati dzīve.
Zane Blanka
Foto: Arturs Martinovs. Stils: Agija Vismane

Jāatzīst gan, ka es pati šobrīd īsti nesaprotu, kā gribu izskatīties, kas man – piecdesmitgadniecei – būtu jāvelk mugurā. Kostīmiņu?

– Santa, gribu pajautāt par matiem! Mūsdienās daudzas dāmas izvēlas cieņpilni sirmot, to pat varētu uzskatīt par tādu kā modes lietu, un tomēr – nebūt ne daudzas saņemas. Kas jūs pamudināja? 
– Manā dzīvē ir bijušas pāris situācijas, kurās esmu aizgājusi modei pa priekšu, pati par to pat nenojaušot. Ar maniem sirmajiem matiem bija tieši tāpat! Sāku tos ataudzēt kādus divus gadus, pirms tas kļuva moderni. Bet patiesībā stāsts ir pavisam vienkāršs – reizi divās nedēļās bija jākrāso tas sirmais celiņš ciet. Tu tik krāso, krāso, krāso un krāso. Tas paņēma tik daudz laika, un es vienkārši vairs negribēju ar to ņemties! Tad friziere man uztaisīja smuku pelēku pāreju, un, šķiet, vienas vasaras laikā tie sirmie izauga. 

– Vai jums ir svarīgi labi izskatīties, un ko tas vispār nozīmē? Vai te varam likt vienādības zīmi arī ar labu jušanos?
– Labi izskatīties katram noteikti nozīmē kaut ko citu. Kad esmu mājās, tātad es pati, patiesībā ļoti labi un ērti jūtos treniņbiksēs un T kreklā, varbūt arī pa ielu varētu tā staigāt, tikai kādam tas varētu likties savādi. Man tomēr tam ir jāseko līdzi. Un, jā, droši vien varētu būt tā, ka tad, ja labi jūties, tu arī labi izskaties. Ja esi atbrīvojies, ja saproti, kas ar tevi notiek, kas notiek ar tavu ķermeni, ja pieņem un saproti savu vecumu. 

Jāatzīst gan, ka es pati šobrīd īsti nesaprotu, kā gribu izskatīties, kas man – piecdesmitgadniecei – būtu jāvelk mugurā. Kostīmiņu?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē