LIELAS KRŪTIS. Visas atbildes uz jautājumiem, kā pie tādām tikt

Ja daba sievieti nav apveltījusi ar skaistām krūtīm vai dzīves gaitā tās kaut kādu iemeslu dēļ ir mainījušās, jebkurai sievietei ir tiesības atrisināt šo problēmu, lai justos labi gan sava, gan pretējā dzimuma sabiedrībā. Jautājām speciālistiem: kas noteikti būtu jāzina, pirms pieņemam lēmumu par krūšu korekciju?
Sandra Puntule
Sandra Puntule
Foto: Shutterstock

Konsultēja

Plastikas ķirurgs ANSIS ĢĪLIS, Jāņa Ģīļa Plastikas ķirurģijas klīnika un P. Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca,

Plastikas ķirurgs MĀRIS KRŪMIŅŠ, Mikroķirurģijas centrs, Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnika.

 

Krūšu korekcija nevar izārstēt depresiju vai atrisināt attiecību problēmas.

Kāpēc sievietes aizvien biežāk izvēlas koriģēt krūšu izskatu? 
Krūšu korekcija pārliecinoši ieņem pirmo vietu pasaulē un arī Latvijā pieprasītāko plastisko operāciju topā. Šo statistiku veido ne tikai tās sievietes, kuras vēlas lielākas un skaistākas krūšu formas, bet arī tās, kuras nespēj sadzīvot ar fizisko un emocionālo diskomfortu, ko rada to izskats. Jaunībā biežāk satrauc iedzimtas vainas – asimetrija, pārāk mazas vai pārāk lielas krūtis, deformēts krūts zirnītis; pēc bērnu piedzimšanas – izteikti mazas krūtis, zudusī krūšu forma un tilpums. Daudzām tā ir nepieciešamība, kad slimības vai traumas dēļ ir zaudēta viena vai abas krūtis, kā arī pēc nopietnām svara izmaiņām, kad krūtis ir zaudējušas apjomu. Krūšu formas korekciju visbiežāk veic ar ķirurģiskām metodēm, silikona implantiem un pašas pacientes taukaudu injekcijām.

Kā orientēties plastiskās ķirurģijas piedāvājumā?
Ja ir vēlme operēt krūtis, svarīgākais uzdevums ir atrast savu ārstu, kuram var uzticēties. Ir būtiski, lai plastikas ķirurgs saprotamā veidā spēj pamatot izvēlēto operācijas tehniku, implantus, izstāstīt par riskiem, pro­gno­zē­jamo rezultātu un arī iespējamu nepieciešamību pēc atkārtotas operācijas. Saprašanās ir svarīga, tā nebeidzas ar implantu izvēli un stundu garu operāciju. Lai ātrāk sasniegtu cerēto rezultātu, vajadzēs sadarboties arī pēcoperācijas periodā. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+