Kariņa «labā roka» Evika Siliņa: Es esmu augs, kas nav lolots labā augsnē

Interpols un ēteriskās eļļas. Tā īsumā varētu raksturot juristi un politiķi Eviku Siliņu. Vismaz tuvākos četrus gadus mēs viņu noteikti redzēsim uz lielās politikas skatuves, un šī ir Evikas pirmā personīgā intervija.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Liene Pētersone

Raksts pirmo reizi publicēts 2022. gada 26. oktobrī 

Pieturzīmes

•  47 gadi.
•  Partijas Jaunā Vienotība valdes locekle, ievēlēta 14. Saeimā. Kandidējusi arī iepriekšējās divās Saeimas vēlēšanās (no Zatlera Reformu partijas un Vienotības), bet netika ievēlēta.
•  Bijusi zvērināta advokāte ar specializāciju starptautisko un biznesa tiesību jomā.
•  Ieņēmusi vairākus svarīgus amatus Iekšlietu ministrijā – ministra juridiskā padomniece, parlamentārā sekretāre.
•  Kopš 2019. gada 23. janvāra – Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentārā sekretāre.
•  Darbojusies likumdošanas normu izstrādē tādās jomās kā noziegumi pret valsti un terorisms, nelikumīgas naudas atmazgāšanas un narkotiku ierobežošana, civilā aizsardzība un krīžu kontrole, noteikumi patvēruma meklētājiem, imigrācijas politika u. c.  
•  Vadījusi Eiropas un Latvijas delegācijas ANO, CEPOL un INTERPOL.
•  Precējusies, ģimenē aug trīs bērni.

Kāds pazīstams politiķis un draugs man reiz teica: ja kļūsti par melnās kampaņas upuri, pasmaidi, tātad tu politikā neesi tukša vieta.

– Evika, vai jūs labi pazīstat sievieti, kuru šoruden redzam kā vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušās partijas Jaunā Vienotība seju? 
– Labs jautājums, tiešām! Sevis iepazīšanas ceļš ir nebeidzams. Esmu daudz strādājusi gan garīgi, gan dažādās praksēs, tāpēc domāju – jā, es šo sievieti pazīstu. Ir vērts sevi iepazīt, lai saprastu, ko citi no mums sagaida. Diemžēl politikā mēdz nonākt arī cilvēki, kas paši sevi nepazīst, ir sliktā kontaktā ar sevi, bet grib pieņemt nopietnus lēmumus, kas skar citu dzīvi. Bet IEVAS lasītājas gan Eviku nepazīst, jo līdz šim neesmu sevi daudzšķautņaini rādījusi. 

– Kādēļ tik pamanāma esat kļuvusi tieši tagad, pēc 14. Saeimas vēlēšanām – gan līdzās Krišjānim Kariņam, gan dažādās politiskās diskusijās?
– Esmu politikā jau pietiekami ilgi – nebūt ne pirmo gadu, bet, kamēr bērni bija mazi, man bija grūti iziet pavisam atklātā politikā. Šoruden esmu ievēlēta Saeimā. Šī nebija pirmā reize, kad kandidēju, bet tagad man bija citas starta pozīcijas. Kopš pagājušā gada esmu partijas valdē, vadīju darba grupu, kas veidoja partijas vēlēšanu programmu, esmu bijis tiltiņš starp premjeru un frakciju, starp valdību un partijas biedriem. Pašlaik kā savas partijas pārstāve piedalos sarunu grupā par jauno koalīciju un valdību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē