Kāpēc viņš tev allaž liek justies tik nesvarīgai?

Valentīndienas dāvaniņu tu no viņa nesagaidīji. Varbūt vismaz Sieviešu dienas tulpes? Ja arī tās izpaliek, vai viņš vismaz atcerēsies jūsu iepazīšanās gadadienu? Labāk nesacerēties, jo viņš mūždien aizmirst svarīgos datumus vai arī steigā sarūpē kaut ko tik briesmīgu, ka tas aizvaino vēl vairāk… Kāpēc viņš tev allaž liek justies tik nesvarīgai?
Vita Kalniņa
Foto: Shutterstock

Kamēr nesāksi uzņemties atbildību par savām reakcijām un savu pašvērtējumu, būsi nežēlīgi pakļauta jebkuram ievainojumam no ārpuses.

Vai esi kādreiz domājusi, ka aizvainojumam ir milzu negatīva ietekme ne tikai uz ikdienas situācijām un tavu emocionālo pašsajūtu? Aizvainojums ietekmē attiecības ar mīļoto, vecākiem, bērniem, sarežģī visdažādākās situācijas darbā. Tieši aizvainojuma dēļ parasti izceļas nopietni konflikti sabiedrībā un pat politikā pasaules mērogā. Tie var beigties ar slepkavībām un nopietnu karadarbību, kas ilgst gadiem.

Aizvainojumam ir ilgtermiņa ietekme uz dažādiem notikumiem, tas atstāj paliekošas sekas daudzu gadu garumā. Piemēram, parasti tieši aizvainojumā tiek pārtrauktas attiecības, pārvēršot tās no mīlestības par attiecību karu, kurā nav uzvarētāju. Tomēr arī pēc attiecību nosacītajām beigām aizvainojumā tās turpinās gadu desmitiem, tā arī reāli neesot kopā. Diemžēl aizvainojums salīmē divus cilvēkus stiprāk par mīlestību.

Ne spēcīgais naids, kas ir viena no aizvainojuma reakcijām, ne depresīva noslēgšanās sevī un sevis žēlošana upura lomā nenes mieru. Vienā gadījumā tas ir karš ar otru, citā – pašām ar sevi. Tomēr viens konflikts rada nākamo un tādējādi atkal kārtējo situāciju, kurā apvainoties. Ja neķeramies klāt aizvainojuma situāciju atšķetināšanai, pašas negribot parakstāmies uz gadiem ilgu atrašanos vardarbības apburtajā lokā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+