Ir viena stīga, ko nekad nespēšu ne noliegt, ne pārgriezt, – saikne starp mani un mammu. Aktieris Raimonds Celms

Viņš ir mūsu žurnāla vienaudzis. Šillera Ferdinands, kas mīlestības vētrā atsedz slēptas dziņas. Viņš ir Žiljēns Sorels no Stendāla laikiem. Un Alekss Raudas Perfektā teikuma nāvē. Šis dīvainais rudens viņam ir īpaši ražīgs: mēneša laikā lomas četrās pirmizrādēs. Pieaudzis, atradis mīlestību, radījis dēlu. Nacionālā teātra aktieris RAIMONDS CELMS.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Gatis Gierts. Stils: Laila Trilopa

Mamma bija šokā. Pirms pusgada šo saucu par sūdu un tagad bez teātra vairs nespēju dzīvot. 

– Kā tev šoruden klājas – mīlestība, jauna dzīve, lomas četros teātra jauniestudējumos… 
– Ļoti labi. Nav ne depresīvu domu, ne eksistenciālu skumju. Redzu sev priekšā darbus, ko esmu izvēlējies darīt, redzu notikumus, uz kuriem dzīve mani ved… Man tie liekas saprotami, skaisti, esmu tiem gatavs. Priecājos, ka varam spēlēt izrādes, lai arī skatītāju zāles ne vienmēr ir pilnas. Pagājušogad bija ļoti grūti: strādājām garus mēģinājumus, un beigās bija pirmizrāde tukšai zālei. Pāris dienu paiet, un sāc nākamo mēģinājumu, zinot, ka atkal būs tukša pirmizrāde. Tas bija briesmīgi. Izrādās, ķermenis ļoti pieradis tērēties dzīviem cilvēkiem, saņemt dzīvu enerģiju… 

– Kura šobrīd ir tava visgrūtākā loma?
– Ferdinands. (Saķer galvu.) Ļoti grūts uzdevums formātā, kādu režisore iecerējusi, – jādzied, jādejo, jālido, daudz triku, visādu gājienu. Pats svarīgākais tajā ir nepazaudēt Šilleru, Mīlu un viltu… Tikpat sarežģīts pēc grūtuma ir Žiljēns Sorels Sarkanajā un melnajā. Mazā zāle, spēles veids ir šauri aktierisks – nav, kur paslēpties, tīra aktiermeistarība. Turklāt režisors ir mans pedagogs, mani labi pazīst, neļauj samelot ne brīdi, stingri tur grožos. 

– Pāris dienu pirms mūsu sarunas pirmizrādi piedzīvoja Šekspīra Sapnis vasaras naktī, kur esi Niks Botoms. 
– O, superīgs materiāls, komiskākā no Šekspīra lugām, iespēja ļaut vaļu iztēlei bez ierobežojuma. Visā pasaulē šo lugu zina kā iespēju izdauzīties un izspēlēties ar plašāko amplitūdu. Man ļoti patīk šī izrāde.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+