Dailes teātrī atlaiž aktierus

Kultūra
Gita Vīksne
Evija Kalnbērza
21. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
Par to, ka Dailes teātrī briest pārmaiņas, mēļoja jau pirms kāda laika. Dailes teātris PDz apstiprināja – jau tuvākajā laikā tiks pārtrauktas darba attiecības ar četriem aktieriem.

Atsakās no četriem māksliniekiem

«Daļa no šīm personālsastāva korekcijām bija plānotas jau agrāk, daļu aktualizē šā brīža situācija. Darba attiecības tiks pārtrauktas tikai ar četriem no mūsu 40 aktieriem. Ar diviem jau tagad ir parakstīta vienošanās.

Pieņemot lēmumu, tika izvērtēta aktieru noslodze pēdējās trīs sezonās un plānotā noslodze nākamajā pusgadā. Attiecīgi vismazāk noslogotiem aktieriem tika piedāvāts vienoties par darba attiecību pārtraukšanu. Ja nevienosimies, šīs dažas štata vietas būs jālikvidē,» pārmaiņas Dailes teātrī komentēja reklāmas projektu vadītāja Baiba Peredistija.

Patlaban tiekot apsvērta iespēja samazināt štatus ne vairāk kā par 10 procentiem teātra tehnisko, māksliniecisko un administrācijas darbinieku vidū. Baiba Peredistija uzsvēra: «Kolektīvās atlaišanas process Dailes teātrī netiek plānots!» Nosaukt aktierus, kurus nākamajā sezonā vairs neredzēsim uz šī teātra skatuves Dailes teātra vadība atturējās.

PDz rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka sarunas par darba attiecību pārtraukšanu esot bijušas ar aktrisēm Aiju Dzērvi un Sarmīti Rubuli, kā arī aktieriem Kasparu Zāli un Mārtiņu Poču.

Kad PDz sazinājās ar Rubuli, aktrise sacīja: «Šobrīd manā rīcībā nav precīzas informācijas par Dailes teātra štatu samazināšanu, tāpēc atliksim šo interviju uz vēlāku laiku.»

Sazināties ar Mārtiņu Poču pagājušās nedēļas nogalē neizdevās. Savukārt Aija Dzērve, vaicāta, kā pārmaiņas Dailes teātrī ietekmē viņu, atbildēja īsi: «Šobrīd nekādu pārmaiņu nav. Esmu atvaļinājumā.»

Aktieris Zāle ar atlaišanu samierināties negrasās

Aktieris Kaspars Zāle gan neslēpa: «Es esmu to aktieru skaitā, kurus atlaiž, un šī atlaišana nav taisnīga.» Dailes teātrī viņš darbojas sešus gadus, un, ja nebūtu izsludināta ārkārtējā situācija valstī, arī šonedēļ viņš spēlētu trīs izrādēs – Santakrusa, Iemīlējies Šekspīrs un Testosterons.

«Biju štata aktieris un līdz šim ikdienā paļāvos tikai uz savu algu teātrī. Uzskatu, ka teātra vadības formulējums par to, kāpēc tieku atlaists, nav korekts. Pamatojums esot nepietiekama produktivitāte. Tika saskaitīti punkti par pēdējo triju gadu izrādēm, kurās esmu piedalījies, un izlemts, ka mans pienesums teātrim bijis samērā zemāks un niecīgāks nekā citiem aktieriem.

Kāpēc uz Dailes teātri šobrīd tiek vilinātas Valmieras Drāmas teātra zvaigznes? Kā ārkārtas situācijā rīkosies Rīgas Krievu teātris? Lasi jaunāko Privātās Dzīves numuru!

  • Dailes teātrī atlaiž aktierus. Vieni izvēlas klusēt, citi iestājas par savām tiesībām!
  • Pauls šokā - meita netiek uz Latviju. "Es te Baltezerā viens mēģinu kaut kā izdzīvot.."
  • Pagāniskas kāzas pandēmijas laikā. Arhitekta līgava visa melnā!
  • Pūpola mājā izcēlies ugunsgrēks. Liesmas aptur tikai pēc 3 stundām.
  • Krīzes laika veiksmes stāsti. Pieņem darbiniekus un dubulto ienākumus!
  • Māmiņu kluba vadītāja Rūta Dvinska izbūvē greznu pili vistām.
  • Fitnesa modelei Valdmanei pārsteidzošs hobijs - Izšuj glezniņas krustdūrienā.
Privātā Dzīve nr16

 

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+