Juris Pūce: Nenotikušās sēdes Rīgas domē ir atsevišķs pamats tās atlaišanai

Klubs
Santa.lv
Santa.lv
6. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce(AP!) vērsīsies Saeimas Budžeta un finanšu komisijā, aicinot papildināt Rīgas domes atlaišanas likuma tiesisko pamatojumu atbilstoši aktuālajai situācijai, proti, papildināt likumprojektu ar likumā Par pašvaldībām noteikto – dome ir atlaižama, ja trīs sēdēs pēc kārtas nav piedalījies likumā noteiktais deputātu skaits.

J. Pūce: “Politiskā situācija Rīgas domē liecina par ilgstošu nestabilitāti un nespēju pieņemt pašvaldībai un iedzīvotājiem svarīgus lēmumus. Šajā situācijā sabiedrības interesēs ir pēc iespējas ātrāk atjaunot Rīgas domes darbību un vienīgais veids, kā to šobrīd panākt, ir atlaist Rīgas domi.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau vakar, 5. februārī saņēmusi Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova vēstuli Par nenotikušām Rīgas domes sēdēm un plānoto sēdi šodien 6. februārī.

Likums Par pašvaldībām nosaka, ka sēde var notikt, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no domes deputātiem, taču Rīgas domē uz trim ārkārtas sēdēm pēc kārtas nav ieradies likumā noteiktais deputātu skaits, par ko arī Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs šodien vēstulē informēja VARAM. 

Līdz ar to, likums Par pašvaldībām nosaka, Saeima var atlaist domi, ja tā nav spējīga pieņemt lēmumus saistībā ar to, ka trīs sēdēs pēc kārtas nepiedalās vairāk nekā puse no attiecīgās domes deputātu kopskaita. Ņemot vērā iepriekš minēto tiesisko regulējumu, ir izveidojusies situācija, kas var būt kā atsevišķs pamats Rīgas domes atlaišanai.

Izvērtējot lietderības apsvērumus, ministrs secinājis, ka konkrētājā situācijā, kad Saeimā jau ir iesniegts un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā uz otro lasījumu Saeimā tika izskatīts ministrijas izstrādātais likumprojekts, izstrādāt jaunu Rīgas domes atlaišanas likumprojektu nav lietderīgi. Ministrs aicina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju izskatīt VARAM iesniegtos priekšlikumus, kas vērsti uz Rīgas domes atlaišanas likuma tiesiskā pamatojuma papildināšanu atbilstoši aktuālajai situācijai, un virzīt tos kā komisijas priekšlikumus.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+