Apšaubot oficiālo statistiku, vāc parakstus par patiesu Covid-19 datu publiskošanu

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
7. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Sabiedrības iniciatīvu portālā sākta parakstu vākšana par patiesas Covid-19 statistikas Latvijā publiskošanu, oficiālos datus vērtējot kā pārāk dramatiskus.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Artūrs Ikvilds. Viņš uzskata, ka, lai arī pasaules statistika par Covid-19 izskatās dramatiski, tomēr realitātē šie skaitļi noteikti ir pavisam citi.

«Latvija ar savas Covid-19 statistikas veidošanu to apliecina – persona, kuras reālais nāves iemesls ne tuvu nav Covid-19, taču bija vīrusa klātbūtne, šī persona tiek uzskaitīta par vīrusa upuri un iekļauta pasaules Covid-19 upuru statistikā,» pauda iniciatīvas autors, norādot, ka, viņaprāt, tas nav objektīvi, piedāvājot mainīt statistikas veidošanas kritērijus, lai šādus gadījumus izslēgtu.

Ikvilds rosina speciālistiem-ārstiem radīt tādu kritēriju kopumu Covid-19 upuru identificēšanā, kas neļautu šajā statistikā iekļaut tos nāves gadījumus, kuru reālais iemesls nav Covid-19.

Viņaprāt, Latvijai nav jākopē citu valstu pieredze dramatiskas statistikas veidošanā, bet jāveido pašiem sava – objektīva un caurskatāma. Idejas autors uzskata, ka pēc šādas statistikas arī būtu jāvadās risinājumu meklējumos.

Ikvilds uzskata, ka sabiedrībai ir jāzina patiesie apstākļi, lai ieviestais ārkārtējais stāvoklis un tā pagarināšana tik tiešām būtu pamatota, nevis balstītos sagrozītos datos, jo tas, viņaprāt, var nodarīt lielu postu – gan kavēt nepieciešamo palīdzību, gan nevajadzīgi ieraut psiholoģiski un finansiāli nospiedošā stāvoklī.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+