Šo iestādi apmeklē bijušā Ministru prezidenta Māra Kučinska jaunākās atvases, un aizstāvības vārdus «Mīlestības mājas» velta politiķa sieva RTU sabiedrisko attiecību departamenta direktore Laine Kučinska.
«Man kā "Mīlestības mājas" divu bērndārznieku mammai gandrīz divu gadu garumā ir pretēja pieredze raidījumā «Aizliegtais paņēmiens» paustajam. Mani abi jaunākie bērni bija ilgi un ļoti gaidīti mūsu ģimenē, tādēļ rūpīgi meklēju pedagoģijas pieejas, biju uz tikšanām gan pašvaldības, gan privātos dārziņos,» uzsver viņa.
«Pirms pieņemu lēmumu, apmeklēju kursus pie Inas Grasmanes par «Mīlestības pedagoģijas» terapeitiskajām metodēm.
Diemžēl sižeta aizkadrā palika būtiskas lietas. Pirmkārt, darbā ar bērniem izmanto dažādas terapijas metodes – mūzikas, mākslas, kustību un spēļu. Dārziņā nav rotaļlietu – tikai materiāli, lai attīstītu radošumu. Ir cieša sadarbība ar vecākiem, lai risinātu problēmas, individuāla pieeja katram bērnam, lai attīstītu viņa talantus,» uzskaita Laine.
Arī par miera mājiņu, kur bērns tie izolēts, lai savaldītos, Lainei ir atšķirīgs viedoklis.
«Tā ir īpaša vieta, kur bērni izreaģē savas dusmas, kā paši grib – skaļi kliedz, sit boksa maisu, plēš papīru. Man ir svarīgi, ka mani bērni pieņem, ka dusmas ir normāla reakcija, bet ir svarīgi tās izreaģēt, nevienu nesavainojot, iegūt paškontroli. Pēc izreaģēšanas ar katru bērnu auklītes aprunājas par dusmu iemesliem un bērns arī tiek uzslavēts par paškontroles atgūšanu.»
Par to, ka bērniem «miera mājiņā» būtu sasietas kājas un rokas, Laine gan tieši neizsakās.
«Saprotu, ka par alternatīvām pieejām būs dažādi viedokļi, bet ticu, ka tie stiprina un veido diskusiju par aizvien labākām izglītības sistēmām. Man prātā palika Inas Grasmanes teiktais – ne viss skaistais ir skaists un ne viss neglītais ir neglīts.
Piemērs tam ir «Mīlestības mājas» iekšpagalms, kur nav klasiskais bērnudārza krāsainais aprīkojums, bet lāpstu, dēļu un citu materiālu kopums, lai bērni paši būvētu savas mājas,» tā Laine.
Vairāk lasi jaunākajā Privātās Dzīves numurā!