Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • «Jaguar Land Rover» dod otru dzīvi «I-Pace» akumulatoriem

    Auto
    Auto Latvija
    Auto Latvija
    21. augusts, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Publicitātes foto
    «Pramac» ir pasaules līderis enerģētikas nozarē, un «Jaguar Land Rover» un šīs kompānijas sadarbības mērķis ir izstrādāt portatīvu nulles emisijas enerģijas uzglabāšanas ierīci.

    Juste Jaruše, «Jaguar Land Rover» zīmola vadītāja Baltijā, saka: “"Jaguar" kļūs elektrisks 2025. gadā, bet pirmo simtprocentīgi elektrisko Land Rover sagaidīsim 2024. gadā – tas iezīmē mūsu kompānijas pāreju uz elektrisko nākotni. Savukārt tā ir ilgtspējas stratēģijas neatņemama sastāvdaļa, kas paredz ieviest visaptverošu elektroauto ekosistēmu no akumulatoriem līdz uzlādei. Tā ietver mūsu plānu radīt tehniskas un biznesa inovācijas atkārtotai akumulatoru izmantošanai. Sadarbība ar «Pramac» ir pierādījums mūsu darbam šajā virzienā ar mērķi parādīt, kā ir iespējams sasniegt nulles emisiju, apvienojot atjaunīgos energoresursus un lietotos akumulatorus.”

    «Pramac» ir pasaules līderis enerģētikas nozarē, un «Jaguar Land Rover» un šīs kompānijas sadarbības mērķis ir izstrādāt portatīvu nulles emisijas enerģijas uzglabāšanas ierīci.

    «Pramac» ir radījis tehnoloģiju ar nosaukumu «Off Grid Energy Storage System» (ESS), kurā tiek izmantotas litija jonu šūnas no «Jaguar I-Pace» akumulatoriem, kas tiek izņemti no prototipiem un inženiertehnisko testu eksemplāriem.

    Rezultātā šī tehnoloģija nodrošina nulles emisijas elektrību vietās, kur piekļuve elektrotīklam ir ierobežota vai tās nav vispār.

    Endrū Vitvorts, «Jaguar Land Rover» aprites ekonomikas komandas vadītājs akumulatoru sektorā, saka: “Šī iecere ir lielisks piemērs tam, kā mēs sadarbojamies ar nozares līderiem, lai veidotu ilgtspējīgu nākotni un tuvotos patiesai aprites ekonomikai. Mums prieks strādāt kopā ar «Pramac», lai vecos «Jaguar I-Pace» akumulatorus varētu izmantot portatīvā nulles emisijas enerģijas ierīcē. Jaunās iekārtas iekļaušana šīs sezonas «Jaguar TCS Racing» komandas aprīkojumā bija lieliska iespēja parādīt, uz ko tā ir spējīga.”

    Šī partnerība ir pirmā «Jaguar Land Rover» ceļā uz jauniem aprites ekonomikas uzņēmējdarbības modeļiem. Tieši tāpēc, ka uzņēmums ir apņēmies līdz 2039. gadam panākt nulles emisiju visos savos procesos un ķēdēs, kompānija arī ir sākusi realizēt programmas, kas ļaus akumulatoriem dzīvot otro dzīvi.

    Pēc izmantošanas akumulatorus lietot vēl arī citiem nolūkiem ir iespējams tāpēc, ka «Jaguar Land Rover» gadījumā tie atbilst visaugstākajiem standartiem. Tāpēc tad, kad akumulatoru veiktspēja šiem standartiem vairs pilnībā neatbilst, tos var droši izmantot procesos ar zemākām prasībām. Ieguvums no šādas otrās jeb stacionārās dzīves, respektīvi – atjaunīgās enerģijas uzglabāšanas, līdz 2030. gadam varētu pārsniegt 200 gigavatstundas gadā. Globālā līmenī labums no tā būs mērāms vairāk nekā 30 miljardu dolāru apjomā.

    Ierīces galvenās sistēmas jauda ir līdz 125 kWh. Tas ir vairāk nekā pietiekami, lai pilnībā uzlādētu vairākkārt godalgoto elektrisko «Jaguar» krosoveru «I-Pace» vai veselu nedēļu ar strāvu apgādātu ģimenes māju. «Pramac» atkārtoti izmanto līdz pat 85% akumulatora, ieskaitot moduļus un elektroinstalāciju. Pārējie materiāli nonāk atpakaļ piegādes ķēdē.

    Tā kā «Off Grid Energy Storage System» uzlādējas ar saules paneļiem, tā ir autonoma. Ierīce sastāv no akumulatoru sistēmas, kas savienota ar divvirzienu strāvas pārveidotāju un tā vadības sistēmām. Komercnomai ierīces ir aprīkotas ar Type 2 standarta elektroauto uzlādes kabeli un dinamisko vadību, kas ļauj mašīnas uzlādei izmantot līdz pat 22 kW jaudu.

    Denijs Džonss, «Pramac» direktors, komentē: “Tik cieša sadarbība ar «Jaguar Land Rover» liek mums justies privileģētiem. «Jaguar Land Rover» ir ļoti atbalstošs partneris, un tas ir ļāvis mums izveidot stabilu produktu un komerciāli dzīvotspējīgu biznesu, kas bāzējas uz elektroauto moduļu otrās dzīves ciklu. Tas ilgtspējas stāstā rada jaunu sižeta līniju par energoefektīvas un oglekļa emisiju mazinošas tehnoloģijas ražotāju. Mēs ceram turpināt šo sadarbību un piedāvāt inovatīvus uzlādes infrastruktūras risinājumus, lai atbalstītu «Jaguar Land Rover» tirgus segmenta elektrifikāciju.”

    Jaunās ierīces spējas tika pārbaudītas laikā, kad «Jaguar TCS Racing» gatavojās 2022. gada ABB FIA Formula E pasaules čempionātam. Lielbritānijas un Spānijas testu laikā ar to darbināja diagnostikas aprīkojumu, kas analizēja auto veiktspēju trasē, un piegādāja autonomu elektrību «Jaguar» garāžai.

    «Off Grid Battery ESS» sistēma tiks izvietota arī «Jaguar Land Rover» centrā Johannesburgā Dienvidāfrikā, kurš ir lielākais šāda veida centrs pasaulē. Tas palīdzēs kompleksam tikt galā ar strāvas padeves pārtraukumiem elektrotīklā.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē