• Nīderlande atklāj patieso iemeslu, kādēļ Jostu izmeta no Eirovīzijas fināla

  Eirovīzija
  Marta Kalniņa
  13. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Josts Kleins.
  Foto: Publicitātes foto
  Josts Kleins.
  Eirovīzijas finālā Malmē sestdienas vakarā tika liegts uzstāties vienam no konkursa favorītiem nīderlandietim Jostam Klainam. Izskanēja dažādas versijas. Nīderlande atklāj, kas patiesībā notika.

  Josts Kleins bija viens no galvenajiem pretendentiem uzvarai šā gada Eirovīzijā. Taču fināla dienā konkursa organizatori paziņoja, ka viņš ir diskvalificēts. Pa iemeslu tika minēta policijas izmeklēšana. Jostu vainoja vardarbībā pret sievieti no producentu vidus. Izskanēja arī versija, ka patiesais iemesls ir viņa saķeršanās ar Izraēlas delegāciju. Tagad Nīderlandes mediji paziņojuši, kas īsti notika aizkulisēs.

  Incidents esot bijis pēc otrā pusfināla, kurā uzstājās Josts. Pēc sava priekšnesuma viņš devies uz zaļo istabu. Pa ceļam viņš esot uzstājīgi lūdzis nefilmēt un nefotografēt viņu šajā brīdī. Taču operatore neesot uzklausījusi viņa lūgumu un turpinājusi filmēt nīderlandieti. Viņš nespējis savaldīt emocijas.

  «Par spīti stingrai norunai to nedarīt, Jostu filmēja brīdī, kad viņš nokāpa no skatuves un gāja uz zaļo istabu.

  Arī tajā brīdī Josts vairākkārt pateica, ka negrib, lai viņu filmē. Šo lūgumu neņēma vērā.

  Tāpēc viņš veica bīstamu kustību filmētāja virzienā,» raksta konkursa apskatnieks no Nīderlandes. Viņš norāda, ka Josts neesot pieskāries operatorei. Taču iesaistījās policija, un Nīderlandes delegācija centās vienoties ar EBU par konflikta risinājumu. Tas nenotika, un valsti izslēdza no šā gada konkursa.

  Nīderlande nav mierā ar notikušo, un visvairāk – ar EBU lēmumu. Viņi uzskata, ka Josta rīcība nebija tik bīstama, lai sodītu tik smagi. «Mēs uzskatām, ka sods ir ļoti liels un neatbilstošs. Mēs arī iestājamies par labām manierēm, lai nebūtu nekādu pārpratumu, taču uzskatām, ka diskvalifikācija nav piemērots sods par šādu incidentu.

  Esam ļoti vīlušies un sarūgtināti,» teikts Nīderlandes delegācijas preses pārstāvja ziņojumā. 

  Viņi neizslēdz iespēju, ka šī situācija apzināti tika saaisnāta tāpēc, ka Josts iestājies pret Izraēlas dalību konkursā un uzdevis neertus jautājumus Edenai Golanai.

  Dziesmu Europapa nīderlandietis veltīja saviem mirušajiem vecākiem, kurus zaudēja jau agrā bērnībā. Pusfināla dienā viņš publicēja sociālajos tīklos senu ģimenes bildi ar vārdiem: «Es ceru, ka jūs redzējāt mani mirdzam.» Diemžēl lielā mirdzēšana finālā Jostam izpalika…

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē