Vai viegli būt Tutai? Intervija ar populārā bērnu raidījuma galveno varoni Lieni Sebri

Daudzi, iespējams, nemaz nezina, ka iemīļoto un populāro bērnu raidījuma Tutas lietas galveno varoni nesauc Tuta, bet viņas vārds ir Liene. Lai gan Tutas tēls ir ļoti saaudzis ar viņu, LIENE SEBRE ir arī Latvijas Nacionālā teātra aktrise un gādīga mamma meitai Emīlijai (11 gadi).
Ērika Bērziņa
Ērika Bērziņa
Foto: no personiskā arhīva

Tuta ir kā mana māsa, reizēm mums kaut kas neiet vienā rakstā, bet tad tomēr saprotu, ka nevarētu bez viņas dzīvot.

– Liene, lūdzu, pastāsti, kā tu kļuvi par Tutu! 
– Man piezvanīja un uzaicināja uz provēm, un, lai gan nezinu, kā notika atlase, tieši mani izvēlējās Tutas lomai. Viss notika tik strauji, ka nebiju ne ļoti sagatavojusies, ne par to satraukusies. Domāju, tas būs projekts uz laiku, ar īsām sērijām. Un tā es tajā visā iekritu. Nevarēju pat iedomāties, ka viss aizies tik tālu. Nesen nofilmējām jau astoto Tutas lietu sezonu! 

Šo četru gadu laikā gan augusi radošā komanda, gan mainījies raidījumu saturs. Sākumā bija īsākas sērijas ar vieglākiem uzdevumiem, bija daudz improvizācijas, bet ar laiku scenāriji kļuva sarežģītāki, apzinoties, ka arī mūsu skatītāji ir kļuvuši prasīgāki, tādēļ arvien ejam dziļumā un plašumā. Bet nav tā, ka raidījumā viss notiek kā pēc grāmatas, ņemot vērā tikai scenāriju. Es esmu tā, kas atdzīvina tekstu un priekšmetus, tas viss iziet caur mani, ņemot vērā arī to, kāds tajā mirklī ir mans dvēseles stāvoklis. 

– Ko tev pašai nozīmē Tuta?
– Tuta ir kā mana māsa, reizēm mums kaut kas neiet vienā rakstā, bet tad tomēr saprotu, ka nevarētu bez viņas dzīvot. Es ļoti mīlu Tutas tēlu, viņa padara manu dzīvi krāšņāku un interesantāku. Tuta ir kā tāda bērnu auklīte. Daudzi ir jautājuši, cik Tutai ir gadu. Tutas vecums ir tāds nenoteikts, piemēram, viņai varētu būt sešpadsmit gadu. Lai tā būtu! Paldies maniem gēniem, ka es izskatos jaunāka par saviem gadiem! (Smejas.) Bet Tuta nav bērns, jo es esmu tā, kas bērniem skaidro, ko nedrīkst darīt, kā jārīkojas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+