Tēva sleja: Nekad neesmu bijis bērnu cilvēks

Esmu jaunais tētis (kaut gan mani mulsina šis apzīmējums, jo tuvojos 35 gadu vecumam) divām brīnišķīgām meitām – Astrīdai, kurai šogad apritēja seši gadi, un Ingrīdai, kurai ir pusotra gada. Vai šo gadu laikā esmu iejuties tēva lomā un jūtos pārliecināts, ka zinu, kas un kā jādara? Diez vai. Bet ticu, ka tēta loma var padarīt par labāku cilvēku.
Foto: No personiskā arhīva

Jā jau īstens darbaholiķis, biju sagrābies haltūras, un, kamēr Laura cīnījās ar kontrakcijām, es centos pabeigt iesāktos tulkojumus.

Jāatzīst, ka neesmu tētis, kas velta daudz laika, lai apgūtu dažādus padomus un knifus bērnu audzināšanā, un pamatīgi visā iedziļinās, neatslābstoši sekojot līdzi katram notikumam bērnu dzīvē. Šajā ziņā man jāizsaka milzu pateicība un apbrīns savai sievai Laurai, kas, neraugoties uz redaktores darbu interneta žurnālā, katru dienu atrod laiku meitām, plāno ģimenes aktivitātes un sūta man saites uz padomu rakstiem par bērnu audzināšanu. Protams, man ir allaž parocīgais attaisnojums – daudz darba (esmu kultūras žurnālists, tulkotājs, dzejnieks un zemessargs), tomēr lieliski apzinos, ka savu laiku varētu saplānot tā, lai meitām manis tiktu vairāk. Mani glābj darbs no mājām – pateicoties tam, varu vismaz fiziski būt klātesošs, pat ja dienas lielāko daļu tāpat pavadu pie datora. Un tomēr negribas visu iekrāsot tik skumjos toņos, jo, lai arī kā tēvam man ir daudz vietas izaugsmei, būtu dīvaini pret tik svarīgu dzīves jomu izturēties tikai kā pret darbu vai pienākumu.

Lūzuma punkts

2014. gada vasarā mums pieteicās pirmā meita Astrīda.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 oriģinālraksti dienā 365 dienas gadā

25 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+