FOTO: Dārzeņu advokāti svin novembri

Viņi mīl un ciena ēdienu kā veselības pamatakmeni, īpašu godu izrādot dārzeņiem. Un cer šo svarīgo dzīves skolu nodot saviem bērniem – Augustam (4) un Ausmai (1,5). Nupat viņi – trīsdesmitgadnieki KATRĪNA MAME un AIGARS MAMIS – ir pārvākušies no Rīgas uz Kuldīgu, kur mitinās dzīvoklī, bet, pa durvīm izejot, var nokļūt laukos – ir gan pagalms, gan iespēja sēt, stādīt un audzēt.
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Ģimenes dosjē

  • Katrīna patlaban dzīvo mājās ar bērniem, nodarbojas ar ēteriskajām eļļām, gatavo ēst un iepriecina savus sekotājus blogā krustnaglina.lv un Instagram kontā @katrinamame.
  • Aigars ir grafiskais dizainers, zīmolu dizaina studijas Overpriced vadītājs, patlaban arī teoloģijas students. 
  • Četrgadnieks Augusts ir pašpasludināts veģetārietis. Aktīvs, palīdzīgs un reizēm palaidnīgs. Savukārt pusotrgadniece Ausma apveltīta ar labu apetīti un neatvairāmi mīļu smaidiņu.
  • Novembris ģimenē ir svinību mēnesis – divas dienas pēc valsts svētkiem Katrīnai ir dzimšanas diena. «Ārā valda tumšākais gada mēnesis, bet mēs omulīgi gatavojam visādus garšīgus ēdienus siltā mājiņā – vai tas nav brīnišķīgs kontrasts?» smaida Katrīna.

Esmu sezonālas ēšanas un vietējo dārzeņu fane! Un te nu rudens ir mans lielais draugs, jo dārzos un laukos ir nobrieduši visādi labumi.

Stāsta Katrīna: «Kad savulaik izlēmu pārtraukt medicīnas studijas, sāku interesēties par veselīgu uzturu un ieniru kulinārijas pasaulē, radīju savu blogu un arvien vairāk iemīlēju ēdienu. Kad piedzima bērni, tas viss ieguva jaunu dimensiju – iemācīt mazajiem ēst veselīgi, vienkārši un daudzveidīgi. Manā dzīvē ir bijis arī astoņus gadus ilgs veģetārais posms un kādu laiku arī vegāniskais, visēdāju pulkā atgriezos, gaidot meitiņu.

Tā kā ikdienā ar savām receptēm un pārdomām par ēdienu dalos arī sociālajos tīklos, cenšos fokusēties uz dārzeņiem. Jo – vai tad vairumam cilvēku ir problēmas ēst sieru, makaronus, burgerus, kūkas vai desiņas? Nē, tas ir viegli un patīkami! Bet ar dārzeņiem ir, kā ir. Taču to ir tik daudz, tik dažādi, un no tiem var pagatavot lieliskus ēdienus! Aigars gan nav sajūsmā par pilnīgi visiem dārzeņiem kā es, toties vienmēr visu nogaršo un ir arī mainījis savas domas par vienu otru dārzeni. Vēl nupat, kad man bija ķirbju periods, viņš atzinīgi teica, ka tas esot bijis viens patiešām garšīgs mēnesis! 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+