Maira Brieža tētis Ints: Ļoti sāpīgs bija brīdis, kad Mairis publiski mani neatzina

«Stiprākais ir tas, kurš par dzīvi pasmejas, nevis pa to plosās,» saka INTS BRIEDIS, boksera Maira Brieža tēvs. «Ar humoru dzīvē var panākt daudz vairāk, nekā tēlojot sūro veci. Es arī armijā mazāk dabūju pa skaustu, jo labi stāstīju anekdotes.» Bet dzīve nav tikai anekdote.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva (Jānis Deinats)

Ļoti sāpīgs bija brīdis, kad Mairis publiski mani neatzina – medijiem stāstīja, ka audzis briesmīgos apstākļos un tā, it kā tēva vispār nav bijis.

Biju izdomājis savu tēti. Man ir kāda spilgta agras bērnības atmiņa. Ziema, es sēžu kamaniņās, un tētis mani velk pa piesnigušo dārzu. Tikai pieaugušā vecumā sapratu, ka šo notikumu esmu izdomājis, – tēvs mani nevarēja vizināt ragaviņās, jo viņa nemaz nebija. 

Mana mamma Velta Antēna Briede bija mediķe – Paula Stradiņa laborante. Ļoti jauna apprecējās ar Varimantu Briedi, izšķīrās, bērnu viņiem nebija. Tad satika manu tēvu – Jāni Rumbu, bet neapprecējās. Esmu ārlaulības bērns, pat dokumenti apliecina, ka esmu no Svētā Gara: manā dzimšanas apliecībā tēva ailītē ir svītriņa, ierakstīts tikai – Jāņa dēls, bet Briedis ir mammas vīra uzvārds. 

Citiem bērniem tētis bija, man ne, un es pat nevarēju iedomāties, kā tas ir. Reizēm jautāju mammai, kāds bija mans tētis un kur viņu meklēt. Mamma nestāstīja pasakas par foršo tēvu, bet gan pa tiešo lika saprast, ka viņa dēļ pameta Rīgu un aizgāja dzīvot uz laukiem. Tēvs mīlēja alkoholu un meitenes, mamma no viņa izšķīrās, kad man bija gadiņš, un pat alimentus nepieņēma. Viņa bija ­pašlepnuma pilna sieviete.

Tēvs mēģināja ar mani veidot attiecības jau kā ar pieaugušu cilvēku, nevis bērnu. Vēlos pusaudža gados tēvs tomēr uzradās. Atbraucu no skolas, skatos – pagalmā mašīna, virtuvē sēž svešs onkulis, solīds kungs ar biezām brillēm. Mamma teica: tas tavs miesīgais radītājs! Iepazināmies – čau, čau, sveiki, sveiki. Kādu laiku ar tēvu tusējāmies kopā, bet dēla un tēva attiecības starp mums neizveidojās. Nekā nevaru atcerēties, kā es viņu uzrunāju, bet par tēvu diez vai kaut reizi nosaucu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
3.49 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē