Digitālo nomadu dzīvesveids jeb Kā ceļot un pelnīt vienlaicīgi

ANETE ILMETE pelna naudu ar to, ka ceļo. Viņa ir digitālais nomads. Lai arī šobrīd ceļošanai ir noteikta pauze, Anete dalās pieredzē, kā un kādus soļus viņa spēra, lai to īstenotu. Iespējams, tieši šis laiks ir pats labākais, lai tie, kuri vēlas darīt ko līdzīgu, sāktu plānot un iekrātu naudu savai sapņu dzīvei.
Foto: no personiskā arhīva

Mēs satiekamies vasarā. Anete Latvijā ir jau kopš maija beigām – tik ilgi viņa šeit sen nav dzīvojusi. Taču šo laiku viņa izmantojusi lietderīgi, lai īstenotu sen iecerētu biznesa ideju Latvijā – izveidot kursu platformu (kauztaisitonlinekursu.com), kurā iespējams virtuāli apgūt zināšanas online biznesa izveidē, mārketingā, kā arī par to, ko viņai iemācījis digitālā nomada dzīvesveids.

APSKATI:

@the.travelleaf

thetravelleaf.com

Šo rakstu varētu sākt ar klišejisko stāstu par cilvēku, kurš pameta labi apmaksātu darbu bankā un nopirka vienvirziena biļeti uz Āziju. Klišeja vai nav klišeja, bet šādi sākas arī Anetes stāsts. «Es biju ciparu cilvēks. Manas dienas pagāja, strādājot bankā,» viņa man stāsta tajā nedaudz drēgnajā vasaras dienā, kad krustojās mūsu ceļi. Patiesībā tieši pandēmija saveda mūs aci pret aci, citādi tas diezin vai notiktu, jo pēdējos četrus gadus Anete Latvijā drīzāk ir ciemiņš. Šeit viņa nejūtas kā mājās.

Ja attaisnojumi neiet uz mērķi ir lielāki nekā prieks par dzīvi, kas tevi gaida otrā pusē, tad kārtīgi jāpadomā, vai tas tiešām ir tev.

Atgriežoties pie bankas – tas bija darbs, kas Anetei tiešām patika, taču nepameta sajūta, ka sasniegti izaugsmes griesti. «Man likās – ir jābūt kaut kam vairāk,» viņa atklāj. Pēc vidusskolas Anete strādāja viesnīcā un zināja, ka vēlas kādreiz atgriezties tūrisma industrijā. Pēc septiņiem gadiem šis brīdis pienāca. «Sākumā mēģināju tikt strādāt Emirates aviokompānijā – bija trīs piegājieni, kuros mani sāpīgi atraidīja. Iespējams, biju par vecu un gudru stjuartes darbam – tā vismaz sevi mierinu. Bet jāatzīst, ka vēlme tikt tur strādāt galvenokārt bija saistīta ar iespēju apceļot pasauli. Sapratu, ka Emirates idejai jāmet miers un vienkārši jāsāk pasaules apceļošana pašas spēkiem, atrodot veidu, kā to varētu darīt visu laiku. Atlika tikai izdomāt – kā.»  

Anete pasaules ceļos nav viena – savu biznesu viņa lēnām uzbūvēja kopā ar draudzeni Gitu Ozoliņu. «Gitu pazīstu jau kopš vidusskolas laikiem – abas esam no Cēsīm. Viņa vienmēr ir bijusi mans travel buddy, jo ir tikpat kaislīga ceļotāja kā es. Izstāstīju viņai ideju, ka varētu izdomāt kādu online biznesu, lai būtu iespēja pilnībā nodoties beztermiņa ceļošanai un nevajadzētu atgriezties Latvijā. Viņa piekrita uzreiz, daudz nedomādama.» Galu galā divatā ir drošāk, jo nevienai no viņām nebija ne mazākās nojausmas, ko grasās īstenot un kurp šis ceļš vedīs. «Ja pirms četriem gadiem man kāds teiktu, ka darīšu to, ko daru tagad, – pasmietos. Es vispār nebiju mākslinieciska, vairāk matemātisks cilvēks,» nosmej Anete. 

1. solis

PLĀNS

«Tas bija 2016. gada novembris, kad skaidri izlēmām – dosimies beztermiņa pasaules apceļošanā un taisīsim savu blogu,» stāsta Anete. Meitenes deva sev laiku līdz nākamā gada maijam – bija nepieciešams vēl pastrādāt un sakrāt naudu, jo sākt bez iekrājumiem būtu ļoti sarežģīti. Īpaši, ja šādā biznesā nav pieredzes. «Mums ar Gitu ir perfekts balanss: man vairāk padodas tehniskā puse, piemēram, mājaslapas būvēšana, SEO un biznesa stratēģijas, bet Gita uzņemas vizuālo – fotografēšanu, filmēšanu, materiālu apstrādi un mājaslapas dizaina darbus, kā arī mūsu zīmola tēla veidošanu. Gita ir strādājusi reklāmas un mārketinga jomā medijos, tāpēc viņai ir ļoti foršas biznesa idejas.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē