Atklāta saruna ar ginekoloģi Daci Matuli par dzīvi bez seksa. Vai tas tiešām kaitē veselībai?

Vai dzīve bez seksa vispār ir dzīve? Vai dzīvot bez seksa ir veselīgi? Vai tas, ka nav seksa, kaitē veselībai? Ja šie jautājumi nodarbina arī tavu prātu, izlasi šo sarunu!
Anija Pelūde
Anija Pelūde
Foto: Shutterstock

Ar ginekoloģi Daci Matuli sarunājas Anija Pelūde

 

– Reiz meiteņu tusiņā aizrunājāmies, vai ir jēga ginekologam melot, ir tev dzimumdzīve vai nav. Kā ir – vai ginekologs apskates laikā redz, ka sievietei ilgu laiku nav bijis seksa?
– Nē, to ginekologs nevar redzēt. Manā darba pasaulē no brīža, kad bijušas intīmas attiecības, līdz brīdim, kad sievietes ierodas pie ginekologa, viņas ir nomazgājušās un, kā es saku, sapucējušās. Tāpēc, veicot ginekoloģisko apskati, es neredzu, vai viņām bijis sekss. 

Ja sieviete ir menopauzē, tad, izmeklējot pacienti, mums ir jārīkojas ļoti delikāti, jo šajā dzīves posmā var sašaurināties maksts, tāpēc ka vairs nav tā sulīgā krokojuma, kāds ir reproduktīvajos gados.

Labsajūtas kalngalu iespējams sasniegt arī septiņdesmit gadu vecumā un vēlāk.

Maksts var būt pat ļoti šaura, un šajās situācijās sievietes bieži vien pašas piebilst, ka ilgu laiku nav bijusi dzimumdzīve vai dzimumdzīve ir nepatīkama, pat ļoti nepatīkama, jo šī sausā, atrofiskā gļotāda rada izmaiņas. Šis ir brīdis, kad mēs ārsta kabinetā nonākam pie jautājuma – ir sekss vai nav?

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē