• Ko Kaimiņš cenšas noklusēt ugunsgrēka lietā

  Slavenības
  Edgars Orlovs
  Edgars Orlovs
  21. janvāris, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kaspars Krafts (F64)
  Saeimas deputāts, kurš ugunsgrēkā pērnā gada nogalē guva apdegumus un zaudēja lielāko daļu iedzīves, atgriezies parlamentā. Tur viņu sagaidīja jauns trieciens – domubiedri izslēdza no paša vadītā politiskā spēka Saeimas frakcijas.

  Kaimiņš atgriezies Saeimā

  Kopš pagājušās trešdienas skandalozais deputāts Artuss Kaimiņš ir neatkarīgais deputāts. KPV LV Saeimas frakcijas deputāti bijušā aktiera izslēgšanu no savām rindām motivēja ar to, ka jau astoņus mēnešus Kaimiņš nepakļaujas frakcijas disciplīnai un nestrādā partijas interesēs. Artuss šādu partijas biedru lēmumu pieņēmis zināšanai un cer, ka tas neietekmēs viņa darbu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu vadītāja amatā, kā arī piedalīšanos sadarbības padomes sēdēs.

  «Šobrīd nedomāšu par politisko nākotni, man ir svarīgākas lietas darāmas. Krišjāņa Kariņa valdību esmu atbalstījis, un to arī darīšu turpmāk. Esmu vēlētājiem solījis nebalsot kopā ar Saskaņu un Zaļo un zemnieku savienību, un to atšķirībā no bijušajiem frakcijas biedriem nedaru un nedarīšu. Negribu zīlēt un ar kreiso roku, kura apārstēta, bakstīt mākoņos par to, kas būs turpmāk. Šobrīd mans galvenais uzdevums ir saārstēt savu labo roku,» atzina Artuss, uzsverot: «Zīmīgi, ka mani no KPV LV Saeimas frakcijas izslēdza tieši četrus gadus pēc tam, kad es 2015. gada 9. janvārī paziņoju par KPV LV veidošanu.»

  Smēķējis gultā vai tomēr bijis īssavienojums?

  Pērn Pirmās adventes vakarā Artuss Kaimiņš cieta ugunsgrēkā, kas izcēlās viņa īrētajā dzīvoklī Rīgas klusajā centrā. Par notikušo ir vairākas versijas. Runā, ka nelaime notikusi, jo Artuss, iespējams, smēķējis gultā. Viņam gan ir cita versija. Tovakar viņš kopā ar draudzeni ieradies mājās, lai noskatītos kādu filmu. Pirms filmas Kaimiņš guļamistabā salicis skapī savus baltos kreklus, sagatavojis drēbes jaunajai darba nedēļai, uzklājis gultu un tad devies dzīvojamajā istabā skatīties filmu.

  Viņš sacīja, ka gultas malā viņam bijušas pie elektrības pievienotas IKEA lampiņas. Skatoties filmu, pēkšņi pazudusi elektrība. Artuss devies pie elektrības sadales skapja, kad pamanījis – no guļamistabas nāk dīvaina gaisma. Tur jau liesmās dedzis Dormeo putu matracis. Viņš to mēģinājis izmest pa logu pagalmā, bet tas aktierim nav izdevies.

  Artusam nu ir jauns uzvalks

  Pēc ugunsgrēka vairākas dienas deputāts pavadījis slimnīcas reanimācijas nodaļā ar roku un pieres apdegumiem. Pagājušā gada nogalē viņš uz dažām stundām ieradās Saeimā, lai nobalsotu par atbalstu Rīgas domes atlaišanai, bet toreiz viņš nebija ģērbies uzvalkā. Pagājušajā ceturtdienā, atsākoties Saeimas darbam pēc Ziemassvētku un Jaungada brīvdienām, Kaimiņš atgriezās parlamenta darbā.

  Kā novēroja PDz, viņam mugurā bija jauns, līdz šim vēl neredzēts uzvalks, balts krekls un, iespējams, pavisam jaunas kurpes. Vaicāts par veselības stāvokli un dzīvi pēc ugunsgrēka, Kaimiņš bija izvairīgs. «Es neko nestāstīšu,» attrauca viņš. 

  Deputāts slēpj galus

  PDz pagājušajā nedēļā sazinājās ar mājas, kurā notika ugunsgrēks, pārvaldnieku Ļevu Šacu. Viņš atzina, ka apdrošinātāji vēl vērtē, cik lieli ir uguns radītie postījumi un materiālie zaudējumi. Šacs sacīja, ka mājas saimniekiem, protams, ir iecere veikt remontdarbus. «Tagad tikai nav skaidrs, cik un kas par to maksās. Kaimiņš ar mājas īpašniekiem ir noslēdzis vienošanos, ka mēs žurnālistiem neatklāsim nekādas nianses par notikušo un to, kas būs tālāk.

  Šāda vienošanās tapa pēc Kaimiņa iniciatīvas, tāpēc neko vairāk stāstīt nevaru,» piebilda Šacs. Pēc PDz rīcībā esošās informācijas postījumi ir pamatīgi – dzīvoklī pilnībā izdegusi guļamistaba un palīgtelpas, sadegušas arī lielākā daļa Artusa drēbju. Dzīvojamajā istabā gan tikpat kā nekas nav cietis.

   

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē