Kā tikt pie labiem sēklas kartupeļiem?

Dārza darbi
Gunta Šenberga
Gunta Šenberga
4. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Ja gribas arī nākamgad ēst labus, garšīgus kartupeļus, par to jādomā laicīgi un jāmeklē sēkla! Konsultē INĀRA PAKALNA – agronome, lauksaimniecības maģistre, zemnieku saimniecības Piekalnes īpašniece un vadītāja Vijciemā. Ar sēklas kartupeļu audzēšanu nodarbojas vairāk nekā trīsdesmit gadu – kopš laika, kad kā jaunā speciāliste ieradās padomju saimniecībā Vijciems un sāka strādāt par sēklkopības agronomi.

Sertificēti sēklas kartupeļi ne tikai būs šķirnei atbilstoši, bet arī veselīgāki, jo tie paši ir audzēti no atveseļotas jeb elites kategorijas sēklas. Turklāt arī pareizi audzēti, kopti un novākti, lai būtu veselīgi. Tiesa, sertificēti sēklas kartupeļi ir dārgāki nekā pārtikas, un, lai ietaupītu, var rīkoties šādi – nopirkt tos nedaudz (aptuveni 10–15% no visiem stādīšanai paredzētajiem), audzēt atsevišķi no pārējiem un kopt rūpīgāk. Tā varēs izaudzēt kartupeļu sēklu nākamajam gadam

Lai kartupeļi labāk glabātos

  • Ja kartupeļus sēklai atlasi no sava mazā kartupeļu lauciņa, vēl arvien tos var izlikt pasauļoties un tikai tad glabāties. Nosauļot var pat līdz zaļumam – sēklas kartupeļiem tas tikai nāks par labu.
  • Jāgādā, lai kartupeļu pagrabs tiktu labi vēdināts, tajā nekrātos lieks mitrums.
  • Krājumi ik pa laikam jāpārskata, izlasot bojātos. Vasaras karstuma traumētie kartupeļi pūst vairāk.

Sertificētu kartupeļu sēklas audzētāju saraksts atrodams biedrības Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība mājaslapā www.kartupeli.lv.

Zemnieku saimniecības Piekalnes kontaktus meklē  mājaslapā www.piekalnes.lv.  Tur var nopirkt arī pārtikas kartupeļus, pa ziemu nogaršot un izvēlēties, vai gribēsies šo šķirni stādīt. 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+