• Vai moduļu mājās var dzīvot visu gadu?

  Māja
  Ievas Māja
  Ievas Māja
  12. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: flickr.com/faircompanies
  Vai moduļu mājās ir iespējams dzīvot 365 dienas gadā? To palīdzēs noskaidrot Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, būvniecības eksperts, RTU docētājs, Vincents Polyline tehniskais konsultants.

  Moduļu mājas vai koka karkasa paneļmājas pasaulē ir pazīstamas un tiek būvētas jau sen. Pamazām tās kļūst aizvien populārākas arī mūsu valstī, ir pat vairāki vietējie ražotāji. Mājas izgatavo ražotnēs pēc konstrukciju rasējumiem, tāpēc atsevišķie elementi ir droši un kvalitatīvi, kas arī parasti netiek apstrīdēts. Problēmas rodas citur.

  Ļoti bieži par pamatu ražotāji ņem ārzemēs radītu ēkas konstrukciju, rūpīgi neizvērtējot, kādas izmaiņas ēka piedzīvos mūsu klimata apstākļos, kur gada vidējā temperatūra ir +5 ºC un vidējais gada relatīvais mitrums >80%, turklāt saules enerģija spēj iztvaicēt tikai 50% nokrišņu daudzuma.

  Es neesmu sastapis nevienu ražotāju, kas varētu uzrādīt savām moduļu mājas konstrukcijām visus trīs aprēķinus katram siltināmajam elementam saskaņā ar LBN prasībām:

  • a) stiprības aprēķins;
  • b) siltumtehniskais aprēķins;
  • c) mitruma režīma aprēķins.

  Tāpēc arī nav pārliecības par šādu būvju lietderīgumu, dzīvojot tajās visu gadu.  Domāju, ka Latvijā perspektīvāka ir koka karkasa paneļmāju izgatavošana pēc individuāla projekta.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē