• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C

  VIDEO: Mazda pirmais elektroauto: MX-30 krosovers

  Aktuāli
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  4. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Mazda izstrādājis savu savu pirmo pirmo elektromobili – MX-30 krosoveru, kuru varat pasūtīt jau tagad. Jaunizstrādātajam modelim ir unikāla dizaina durvis ar aizmugurējiem cilpveida stiprinājuma elementiem (angļu val. freestyle doors) un kompakta baterija, ar kuru būs iespējams veikt vairāk nekā 200 km distanci.

  Automobilis ar bateriju, nevis baterija ar riteņiem

  Stāstot par modeli Mazda MX-30, kas Eiropas automobiļu salonus sasniegs 2020. gada otrajā pusē, uzņēmuma Mazda Motor Europe prezidents un ģenerāldirektors Yasuhiro Aoyama uzsvēra:

  “Veidojot mūsu pirmo elektromobili ar bateriju, uzņēmuma dizaineri un inženieri izvirzīja ļoti skaidrus mērķus – šī automobiļa dizainam jābūt īpašam. Turklāt automobiļa vadīšanai jābūt patīkamai, t. i., tai jāgarantē visiem Mazda automobiļiem raksturīgais vadīšanas baudījums, un, būtiskākais, šim automobilim visā tā ekspluatācijas laikā jāgarantē sevišķi mazs emisiju daudzums.

  Esam salīdzinoši neliels uzņēmums, tādēļ cenšamies izmantot dažādas automobiļu elektrificēšanas iespējas. Šī modeļa veidošanas procesā koncentrējām visu savu uzmanību un centienus, tādēļ ceram, ka tas būs otrais modelis, kura nobraucamais attālums atbildīs klientu vajadzībām.

  Liela daļa žurnālistu, kuri izmēģināja jauno modeli, atzina, ka šis ir viens no nedaudziem elektromobiļiem, kas izceļas ar ierastajiem automobiļiem raksturīgām īpašībām. Vadīšanas baudījums ir automobiļu Mazda galvenā īpašība, tādēļ to piedzīvosiet arī ar mūsu elektromobili.”

  Uzmanība autovadītājam

  Jaunajā modelī braukšanas komfortu garantē dažādas tehnoloģiju pakotnē e-Skyactiv paredzētas sistēmas un aprīkojums, piemēram, automobiļa virsbūvē droši integrēta baterija, elektriskais dzinējs un transmisija, kas garantē lielāku virsbūves izturību un dinamisku vadīšanu.

  Turklāt, ņemot vērā to, kā autovadītājs pēc salonā dzirdamās dzinēja skaņas nosaka dzinēja griezes momentu un automobiļa ātrumu, automobiļu ražotāja Mazda inženieri modelī Mazda MX-30 ierīkoja elektronisko audiosistēmu, kas imitē dzinēja iekšdedzes radīto skaņu.

  Šī sistēma palīdz saglabāt vienmērīgu automobiļa ātrumu un garantē lielāku automobiļa stabilitāti. Turklāt automobiļa stabilitāti garantē arī unikāla sistēma G-Vectoring Control (GVC), kas pielāgota darbībai ar elektrisko dzinēju (e-GVC).

  Īpašs Kodo dizains

  Unikāla dizaina durvis ar aizmugurējiem cilpveida stiprinājuma elementiem (angļu val. freestyle doors) veido īpašu modeļa Mazda MX-30 virsbūves siluetu. 

  Salona apdarē izmantoti ekoloģiski materiāli, piemēram, dabīgās ādas vietā piedāvājam izvēlēties mākslīgo ādu. Centrālā mantu nodalījuma, kas ir it kā gaisā pakarināts, apdarē arī izmantots ekoloģisks korķa materiāls.

  Durvju apdare radīta no materiāliem, kas izgatavoti no pārstrādāta polietilēna tereftalāta (PET), bet atsevišķi sēdekļu pārvalku varianti ir pašūti no mūsu radītā Black Denim materiāla, kura sastāvā gandrīz 20 % ir pārstrādātu tekstiliju.

  Kas slēpjas aiz šī modeļa nosaukuma?

  Automobiļu ražotājs Mazda saīsinājumu MX izmanto vairākiem saviem produktiem, kas projektēti ar nolūku izaicināt tobrīd automobiļu rūpniecībā iesakņotus nosacījumus, piemēram, divu sēdekļu sporta modelim MX-5, kuru projektējām tobrīd, kad citi ražotāji vairījās no šī tipa automobiļiem.  

  Automobiļa specifikācijas

  Mazda MX-30 automobili jau iespējams pasūtīt vairākās ES valstīs. Eiropas automobiļu salonus tas sasniegs 2020. gada otrajā pusē.

   

  Virsbūves veids

  Pilsētas visurgājējs (SUV)

  Sēdvietu skaits

  5

  Kopējais garums × kopējais platums × kopējais augstums

  4395 mm × 1795 mm × 1570 mm

  Riteņu bāze

  2655 mm

  Dzinējsistēma

  e-SKYACTIV

  Priekšējā piekares sistēma

  MacPherson veida

  Aizmugurējā piekares sistēma

  Torsiona

  Stūres sistēma

  Zobstieņa mehānisms

  Bremzes (priekšējās, aizmugurējās, kontroles sistēma)

  Ventilējami diski, viengabala diski, reģenerācijas bremžu sistēma

  Riteņu izmērs

  215/55R18

  Baterija

  Veids

  Litija jonu baterija

  Elements

  Prizmas

  Kopējais spriegums

  355 V

  Kopējā jauda (baterijas tilpums)

  35,5 kWh

  Dzinējs

  Veids

  Maiņstrāvas (AC), sinhronais

  Dzesēšanas sistēma

  Dzesēšana ar ūdeni

  Uzlādēšana

  Pastāvīgā strāva (DC)

  COMBO specifikācijas

  Maiņstrāva (DC)

  Lielākā ieejas jauda 6,6 kW

   

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+