Vēl nesen šķita – ļaunākais jau ir aiz muguras. Pēkšņā Jāņa Maizīša nāve

Nepilnus četrus mēnešus pēc 60. jubilejas naktī uz 11. novembri mūžībā devās Satversmes aizsardzības biroja direktors, bijušais ģenerālprokurors un Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieks nacionālās drošības jautājumos JĀNIS MAIZĪTIS.
Edgars Orlovs
Edgars Orlovs
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva

Juris Žagars: Kad notiek tāda netaisnība kā negaidīta nāve, visgrūtāk ir tiem, kas paliek šajā pusē.

Vēl nupat grasījās atgriezties darbā 

Par to, ka Jānis Maizītis pēkšņi aizgājis mūžībā, paziņoja Valsts prezidents Egils Levits: «Lāčplēša dienas agrā rītā sēru vēsts. Paldies par kalpošanu valstij, lai vieglas smiltis. Visdziļākā līdzjūtība ģimenei.» Vēlāk par iespējamiem nāves iemesliem izteicās bijušais premjers, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis. «Jānim Maizītim tika veikta ķirurģiska manipulācija, pēc kuras varētu būt radušies kādi sarežģījumi. Tā ir, visticamāk, sirds, kas ir apstājusies, neskatoties uz to, ka viņš jau bezmaz vai bija ticis galā ar savām veselības problēmām,» telekanālam ReTV pauda Kučinskis. Beidzamajos mēnešos tās bija saistītas arī ar potītes traumu, kuru Jānis ilgstoši nav varējis saārstēt. Jūlijā, apmeklējot bijušā ģenerālprokurora Jāņa Skrastiņa bēres, Maizītis pārvietojās uz kruķiem. Viņš bija pārcietis vairākas potītes operācijas, un vēl nesen šķita – ļaunākais jau ir aiz muguras, un viņš varētu pilnvērtīgi atgriezties darbā. To pagājušajā nedēļā apstiprināja arī Kučinskis: «Vēl aizvakar, runājot ar viņa vietnieku, gaidījām viņu oficiāli atgriežamies.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+