Sondra Zaļupe: Es tā vairs nevaru, neprotu un negribu…

«Mūsu attiecībās ir sarežģījumi, un tas ir normāli, jo šī pieredze ir ļoti mainījusi mūs abus,» par laulību ar komponistu Rihardu Zaļupi PDz saka melanomas pacientu atbalsta biedrības viena no dibinātājām, kas pati četrus gadus cīnījusies ar šo slimību.
Gita Vīksne
Foto: Vladislavs Proškins (F64)

Es biju tikai Riharda Zaļupes menedžere un komponista sieva. Kur tajā visā bija Sondra? Es tā vairs nevaru, neprotu un negribu.

Cer turpmāk dzīvot bez zālēm

«Šobrīd vēl ik pēc trim nedēļām saņemu imūnterapiju un čeku par 4000 eiro, kurš man nav jāapmaksā. Esmu ļoti priecīga un pateicīga par to,» atklāj kultūras projektu producente, melanomas pacientu atbalsta biedrības Soli priekšā melanomai viena no dibinātājām Sondra Zaļupe. 16. novembrī viņa svinēs 35. jubileju un atzīst – ļoti cer, ka nākamais gads būs citāds. «Drīz noslēgsies divu gadu ilgais zāļu posms, un es ļoti ceru, ka nākamajā gadā varēšu dzīvot bez tām. Ja skatāmies no karmiskā viedokļa, tad viens karmas cikls ilgst septiņus gadus. Man tūlīt sāksies jauna septiņgade. Ir cerība, ka tajā beidzot varēšu teikt, ka esmu slimību uzvarējusi,» saka Sondra un piebilst, ka diagnoze – melanoma – ir ļoti mainīga.

«Es nezinu, kā tā uzvedīsies tālāk. Tikpat labi mans tālākais solis var būt nākamās zāles, kuras būs nepieciešamas un jau atkal nebūs atrodamas valsts apmaksājamo zāļu sarakstā. Tāpēc pastāv iespēja, no kuras gribu izvairīties, ka man atkal būs nepieciešama nauda, lai izdzīvotu. Nevēlos nonākt šādā situācijā un nevēlos, lai kādam citam Latvijā būtu ar to jāsaskaras.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
#Mājsēde abonēšanas piedāvājums

25 €/1 gads

Tikai no 21.oktobra - 15.novembrim!

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+