Savu plašo sirdi nespēja sadziedēt. Atvadoties no sirds ķirurga Jāņa Volkolakova 1

Pagājušajā nedēļā Latviju pāršalca sēru vēsts – 51 gada vecumā no dzīves aizgājis izcilais Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sirds ķirurgs JĀNIS VOLKOLAKOVS.
Zane Piļka-Karaļeviča
Zane Piļka-Karaļeviča
Foto: Matīss Markovskis

Savu misiju Jānis Volkolakovs būtu turpinājis vēl ilgi, ja ne pēdējais gads… Tas sirds ķirurgam bija emocionāli ļoti smags.

Darbu uztvēra kā misiju 

Jānis Volkolakovs bija sirds dakteris visās nozīmēs – pacienti viņu mīlēja ne tikai par viņa talantu, bet arī sirsnību, ar kādu viņš izturējās pret katru. Savā mūžā Jānis bija izglābis simtiem dzīvību. Viņš teica: «Man ir misija uzdāvināt cilvēkiem laiku.» Sirds ķirurga talants viņam bija Dieva dots, un Jānis to apzinājās. «Operāciju zālē jūtos kā oāzē – tur esmu nesasniedzams, lai kas notiek pasaulē. Operējot esmu laimīgs. Iespējams, tā izpaužas talants,» sprieda ārsts. Savu misiju Jānis Volkolakovs būtu turpinājis vēl ilgi, ja ne pēdējais gads… Tas sirds ķirurgam bija emocionāli ļoti smags. Pērn decembrī nomira Jāņa tēvs – sirds ķirurģijas profesors un Sirds ķirurģijas centra izveidotājs Jānis Volkolākovs. Pavasarī viņam būtu palikuši 90 gadi. Arī darbs pandēmijas apstākļos bijis stresa pilns. Tas atstāja nospiedumu uz viņa emocionālo stāvokli. Jāņa ilggadējais kolēģis Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš saka – Volkolakova nāve ir neaptverami liels zaudējums ne tikai ārstu saimei, bet visai sabiedrībai. «Ar Jāni esmu bijis kopā visu viņa karjeru. Esam vienaudži. Mūsu ceļi krustojās pagājušā gadsimta 90. gados, un kopš tā laika esam strādājuši plecu pie pleca, tāpēc šis zaudējums man ir īpaši sāpīgs,» teic Stradiņš. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+